Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Впоратися з бурситом допоможе лікар
Захворюванням під назвою бурсит є запаленням навколосуглобової сумки – бурси. Нерідко йому дають назву “коліно покоївки”, хоча захворіти на нього може будь-яка людинв незалежно від професійної діяльності. Про його ознаки, особливості протікання та методи лікування інформує завідувач хірургічним відділенням КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8”, лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії Михайло Годін.
Якщо область навколо суглоба сильно збільшилася у об’ємі, виникла припухлість, почервоніння, і, що не виключено, спостерігається підвищена температура, а при ходьбі з’явилася кульгавість, відразу збирайтеся на прийом до лікаря-хірурга або ортопеда, оскільки це типові ознаки бурситу.
Навколосуглобові сумки (бурси) є еластичними захисними прокладками, всередині яких знаходиться рідина, що змащує суглоб.
Якщо у бурсі виникло запалення, злагоджений процес порушується, у суглобі скупчується зайва рідина, з’являються біль та інші неприємні симптоми.
Спровокувати запалення може інфекція, але частіше це наслідок ударів або травм, а також постійного тертя сухожиль і м’язів об кістки та зв’язки.
Хронічна форма захворювання часто виникає у тих, хто за родом діяльності багато часу проводить стоячи або повзаючи на колінах.
Нерідко бурсит розвивається на тлі порушення обміну речовин, інфекційних захворювань, алергічних реакцій та різних аутоіммунних патологій.
У відповідності до вищеназваних симптомах досвідчений лікар відразу ж запідозрить бурсит. Але щоб підтвердити діагноз, доведеться зробити рентгенівський знімок або пройти УЗД. Ці дослідження допоможуть зрозуміти природу хвороби. Залежно від цього підбирається конкретне лікування.
Щоб усунути наслідки гострого бурситу, вимагається тривала фізіотерапія та лікувальна фізкультура. Ці методи лікування допоможуть не лише відновити функції пошкодженого суглоба, але й уникнути переходу бурситу в хронічну форму. Операції при бурситі призначаються у крайніх випадках.
НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ! При перших симптомах бурситу звертайтеся до лікаря.