Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

УЛЬТРАЗВУКОВА ДІАГНОСТИКА В ПОЛІКЛІНІЦІ №8: НОВІ МОЖЛИВОСТІ

У практиці роботи лікарів КНП «Міська поліклініка №8» ХМР широко застосовується ультразвукове дослідження при діагностиці різних захворювань. У поточному році суттєво розширилися можливості використання цього прогресивного методу, оскільки поліклініка отримала нове більш досконале обладнання – апарат ультразвукової діагностики «Versana Essential» виробництва американської компанії «GE Healthcare»  General Electric»).

Сучасне обладнання, що характеризується високою дозвільною здатністю та багатофункціональністю, дозволяє медичним працівникам отримувати додаткову інформацію, яка сприяє визначенню оптимальної тактики лікування пацієнтів.

За допомогою УЗД можна оцінити розміри і розглянути структуру досліджуваних органів, зафіксувати вроджені аномалії, осередкові патології, новоутворення, чужорідні тіла. Використання доплерографії надає можливість оцінити кровотік, виявити патологічні зміни стінок артерій і вен.

Досвідчені кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики поліклініки №8 Сергій Іговський, Марина Болібок, Костянтин Рижов проводять ультразвукове дослідження наступних органів і систем організму:

 • органів черевної порожнини;
 • нирок, сечового міхура, жовчовивідних шляхів;
 • передміхурової залози (з визначенням залишкової сечі);
 • молочних залоз, лімфатичних вузлів;
 • серця;
 • щитовидної залози;
 • слинних залоз, піднебінних мигдалин;
 • судин шиї та нижніх кінцівок;
 • м’яких тканин.

У всіх дослідженнях застосовується доплерографія (ЦДК, імпульсно-хвильової та безперервно-хвильової доплер).

У числі досліджень, які поповнили перелік ультразвукової діагностики, – ЕХО-КГ серця з доплерографією, УЗД судин голови і шиї, а також артерій ніг. Наші фахівці пропонують інформацію з роз’ясненнями по даній тематиці, звертають увагу на показання до цих досліджень.

Ехокардіографія – метод ультразвукової діагностики, спрямований на дослідження морфологічних і функціональних змін серця і його клапанного апарату. Є одним з основних методів дослідження, які використовуються в сучасній кардіології. Дає можливість оцінити клапанний апарат, серцевий м’яз (міокард) з визначенням зон гіпертрофії та гіпокінезії, насосну функцію серця (фракція викиду).

Метод дозволяє діагностувати: вроджені вади серця; придбані (ревматичні) пороки серця; ішемічну хворобу серця; порушення функції клапанного апарату; розширення камер серця; внутрішньосерцеві тромби і аневризм; виявити гіпертрофію серця при гіпертонічній хворобі.
Показання до проведення: скарги на задишку, запаморочення, слабкість, випадки втрати свідомості, почуття прискореного серцебиття або «перебоїв» в роботі серця, болі в області серця; шуми в серці.

УЗД судин голови та шиї (доплерографія) – безпечний і безболісний метод діагностики, який показує стан судин і виявляє відхилення від норми.

У першу чергу призначається пацієнтам, у яких є постійні порушення, а саме: головний біль, запаморочення, шум у вухах, порушення зору у вигляді “миготіння мушок”, болі в потилиці, шиї, підвищений тиск.

За допомогою УЗД судин голови і шиї оцінюється будова судин шиї (сонних, хребетних артерій), вимірюють товщину стінки судин; виявляють аномалії розвитку; характер і напрям кровотоку, ступінь звуження судин; розмір і характер атеросклеротичних бляшок.

Доплерографія судин показана пацієнтам з діагнозами: атеросклеротичне ураження судин, ішемічна хвороба серця, порушення мозкового кровообігу, ожиріння, остеохондроз шийного відділу хребта, гіпертонії.

УЗД судин голови і шиї проводиться пацієнтам з ендокринними патологіями, нирковими хворобами, при гіпертонії, системними хворобами.

Проведення УЗД артерій нижніх кінцівок рекомендується при захворюваннях або з метою контролю і профілактики таких захворювань як атеросклероз, цукровий діабет, ішемічна хвороба серця, інсульти, облітеруючий ендартеріїт, інші патології, що супроводжуються порушенням прохідності судин різного калібру, порушенням харчування тканин, розвитком інфарктів, трофічних виразок і гангрени.

УЗД артерій ніг ​​дозволяє точно встановити місце локалізації стенозу (звуження) судини, його протяжність і ступінь.

Показано УЗД нижніх кінцівок при порушенні прохідності артерій ніг, коли виникає наступна симптоматика: кульгавість; біль у литках при ходьбі; порушення чутливості в кінцівках; відчуття тяжкості, слабкості в ногах, довго не гояться ранки, потертості; в деяких випадках виразки, гангрена пальців, стоп, гіперкератоз, відшарування нігтів тощо.

Направлення на УЗ-діагностику пацієнти отримують у лікаря-терапевта, з яким підписано декларацію, або у лікуючого лікаря-спеціаліста. Запис на УЗД проводиться в реєстратурі поліклініки  (телефон для довідок: 725-11-40, 725-11-41).

На знімках: С.С. Іговський і М.С. Болібок під час презентації нового УЗД-апарату в поліклініці №8

DSC 1824
DSC 1814=
DSC 1822=
DSC 1823
DSC 1875=
DSC 1825=
DSC 1873=
DSC 1810
DSC 1876=

 • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
  +38 (057) 725-11-41

 • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

 • поліклініка №8 у соцмережах

 • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

 • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

 • E-mail: poliklin8@i.ua

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222