Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

Як часто пацієнтам з діабетом слід звертатися до ендокринолога і змінювати тип інсуліну

За програмою реімбурсації “Доступні ліки” пацієнти з діабетом можуть отримувати препарати інсуліну безоплатно або з невеликою доплатою.

У програму входять інсуліни та аналоги для ін’єкцій швидкої, середньої тривалості дії та тривалої дії, а також комбінації інсулінів середньої і тривалої дії з інсулінами швидкої дії. Ці препарати є як у формі флаконів, так і в формі картриджів та шприц-ручок та покриваються програмою реімбурсації.

Призначає відповідний вид і форму препарату інсуліну лікар-ендокринолог. Віднесення пацієнтів до певної категорії здійснюється лікарем-ендокринологом не рідше, ніж раз на шість місяців (для вагітних жінок — один раз на три місяці).

Після внесення призначення в план лікування, лікар випише електронний рецепт, що дозволить придбати інсулін безоплатно або за 15% від його вартості в аптеці, яка відпускає ліки за програмою реімбурсації, залежно від категорії пацієнта.

Після створення плану лікування ендокринологом пацієнт може отримувати е-рецепт на інсулін у свого сімейного лікаря. Однак сімейний лікар не може змінити призначення ендокринолога.

Тому людям з діабетом рекомендується періодично звертатися на консультацію до лікаря-ендокринолога для контролю діабету та корегування лікування. Якщо лікар бачить необхідність змінити вид і форму препарату інсуліну, то він вносить відповідні зміни в план лікування та виписує новий рецепт.

Через три та шість місяців після зміни препарату пацієнту рекомендовано здати аналіз на рівень глікозильованого гемоглобіну в крові. Якщо результат буде нижче за 7,5%, це означатиме, що пацієнт досягнув стану компенсації.

У такому випадку, лікуючий ендокринолог, після чергового візиту пацієнта, змінить його категорію в плані лікування, що дозволить отримувати інсулін за програмою реімбурсації.

Докладніше про те, як працює програма реімбурсації можна прочитати у Гіді по програмі “Доступні ліки” для пацієнта за посиланням: https://cutt.ly/Nw3aRn3b.


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

  • E-mail: poliklin8@i.ua

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222