Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Ампліпульстерапія – фізіотерапевтичний метод для лікувально-профілактичних та реабілітаційних цілей
У арсеналі фізіотерапевтичних процедур, які надаються у відділенні відновного лікування КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” серед інших методів електротерапії представлена ампліпульстерапія. Детальніше – в публікації, підготовленій старшою медичною сестрою відділення Валерією Гутой.
Ампліпульстерапія – один з методів електротерапії, заснований на використанні з лікувально-профілактичними і реабілітаційними цілями синусоїдальних модульованих струмів.
Цей метод введений у лікувальну практику професором В. Г. Ясногородським, який спільно з інженером М. А. Равичем у 1963 році розробив апарат для лікування синусоїдальними модульованими струмами (СМТ) “Ампліпульс”.
Завдяки активному впливу СМТ на різні процеси і системи організму ампліпульстерапія супроводжується рядом важливих для медичної практики лікувальних ефектів.
Серед них передусім слід назвати нейростимулюючий, анальгетичний, судинорозширювальний і трофічний. Крім того ампліпульстерапія активізує судинноруховий центр, знімає спазм судин і збільшує артеріальний приплив та венозний відтік крові, збільшує доставку поживних речовин до уражених тканин і органів, сприяє їх засвоєнню. Вона активує процеси метаболізму в тканинах і сприяє розсмоктуванню інфільтратів, зменшенню набряків, посиленню репаративних процесів.
СМТ викликають ритмічне скорочення міофібрил, м’язових груп гладкої і поперечно-смугастої мускулатури; підвищують тонус кишковика, жовчовивідних шляхів, сечоводу і сечового міхура; покращують функцію зовнішнього дихання і дренажну функцію, знімають бронхоспазм, збільшують вентиляцію легенів; стимулюють секреторну функцію підшлункової залози, надниркових залоз, шлунку, активують обмінні процеси в печінці.
Ампліпульстерапію проводять в положенні хворого лежачи, рідше – сидячи (залежно від локалізації дії).
Нагадуємо, що відділення відновного лікування поліклініки №8 знаходиться на 6-му поверсі. Процедури в ньому відпускаються при наявності направлення лікаря.