Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Розкриття посттравматичних гематом
У хірургічному відділенні КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” проводяться такі втручання, як розтин посттравматичних гематом, – інформує пацієнтів лікар-травматолог Михайло Костюк і дає роз’яснення про причини появи гематом та приводить їх класифікацію.
Гематомою називається організоване скупчення крові, що згорнулася, або рідкої крові у м’яких тканинах. Виникає внаслідок розриву судин, може розташовуватися як поверхнево (під шкірою або зовнішніми слизовими оболонками), так і у глибині м’язів. Можливо також утворення гематом у головному мозку або у стінці внутрішніх органів.
Гематоми м’яких тканин
Виділяють наступні ступені тяжкості гематоми :
ЛЕГКА. Гематома формується протягом доби з моменту травми. супроводжується помірним або слабким болем у області ушкодження. Функція кінцівки практично не порушена. У більшості випадків розсмоктується самостійно.
Середня. Гематома утворюється протягом 3-5 годин. супроводжується утворенням помітної припухлості і помірною хворобливістю. Функція кінцівки частково порушена. Потрібний огляд травматолога для визначення подальшої тактики лікування.
Важка. Гематома формується протягом 1-2 годин після травми. Супроводжується сильним болем в області ушкодження і порушенням функції кінцівки. При огляді визначається виражена розлита припухлість. Необхідно терміново звернутися до травматолога і хірурга, які призначать симптоматичну терапію і визначать доцільність проведення оперативного лікування.