Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
ГІПЕРТОНІЧНА ХВОРОБА ПОТРЕБУЄ ЛІКУВАННЯ ТА ЗМІНИ СПОСОБУ ЖИТТЯ
Гіпертонічна хвороба – захворювання, основною ознакою якого є підвищення артеріального тиску. У основі гіпертонічної хвороби лежить порушення функціонування центральної нервової системи та інших систем організму.
До основних причин виникнення гіпертонічної хвороби відносяться:
- регулярні стреси;
- куріння і вживання алкоголю;
- спадковість і т.д.
Крім того, гіпертонічна хвороба виникає внаслідок прийому деяких лікарських препаратів, наприклад, гормональних. Усі хворі метеомобільні, так як на підвищення тиску також може впливати різке підвищення або зниження температури.
Перебіг гіпертонічної хвороби часто ускладнюється гіпертонічними кризами. Криз – це гостре погіршання стану хворого, що призводить до значного і відносно короткочасного підвищення артеріального тиску. Існують два типи кризів. Для кризів І типу характерні нейровегетативні зрушення, які супроводжуються гіперсимпатикотонією, що призводить до різкого збільшення викиду крові за одиницю часу і підвищення загального периферичного судинного опору. Для кризів ІІ типу характерними є підвищення у крові альдостерону, затримка натрію в організмі, що спричинює збільшення об’єму крові.
Лікування гіпертонічної хвороби починається зі зміни способу життя: перехід до правильного харчування, помірні фізичні навантаження, відмова від шкідливих звичок.
При лікуванні гіпертонічної хвороби хороший ефект досягається за рахунок застосування заспокійливих і седативних речовин.
Гіпертонічна хвороба лікується медикаментозно. При медикаментозному лікуванні гіпертонічної хвороби застосовуються препарати, що знижують і нормалізують тиск, які призначаються лікарем.
Нагадуємо пацієнтам поліклініки, які страждають на гіпертонічну хворобу про необхідність звернутися до дільничного терапевта з метою корекції лікування та отримання рецептів на препарати для лікування цього захворювання по урядовій програмі «Доступні ліки».
Ніна Струкова, завідувач відділення №2 ЦПМСД КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8”