Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61201 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

Анатомія хвороби: бронхіальна астма

Бронхіальна астма – це хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, що проявляється нападами задишки, які часто супроводжуються кашлем і можуть переростати в напади задухи.

Бронхіальна астма зустрічається у людей різного віку. Це відбувається через те, що дихальні шляхи надмірно реагують на різні подразники. У відповідь на подразнення вони звужуються і виробляють велику кількість слизу, що порушує нормальний потік повітря при диханні.

Найбільш характерними ознаками бронхіальної астми є:

  • кашель – може бути частим, тяжким і постійним, він може посилюватися вночі, після фізичного зусилля, після вдихання холодного повітря;
  • експіраторна (з переважним утрудненням видиху) задишка – дихання може бути настільки обмежене, що це викликає страх неможливості видихнути;
  • свистячі хрипи, що чутні на відстані, – викликаються вібрацією повітря, що з силою проходить через звужені дихальні шляхи;
  • задуха.

У основі захворювання лежить гіперреактивність (тобто неадекватно сильна реакція, що виражається в звуженні просвіту, надлишковому виробленні слизу і набряку) бронхів на дію різних подразників.

Як боротися з цією недугою, запитаєте Ви?..

Якщо у Вас є перелічені ознаки, не зволікаючи зверніться до лікаря-пульмонолога. Лікар підбере Вам правильне лікування. Не намагайтеся займатися самолікуванням, щоб не зашкодити здоров’ю!

Рекомендації лікаря – пульмонолога :

1) Виключіть з раціону продукти, на які у Вас алергія (цитрусові, шоколад, молочні продукти тощо), а також контакт з можливими нехарчовими алергенами (пилок рослин, лікарські препарати, шерсть тварин).

2) Не заводьте домашніх тварин у разі, якщо  страждаєте множинною алергією (наприклад, на харчові продукти, лікарські препарати).

3) Щоденне вологе прибирання у житлових приміщеннях повинно стати правилом.

4) По можливості змініть місце проживання (клімат). Благотворно впливає морський клімат з помірною вологістю.

5) Адекватне фізичне навантаження:

– ходьба в помірному ритмі;

– плавання;

– дихальна гімнастика (за різними методиками: надування кульок, видування повітря через соломинку, діафрагмальне дихання), яка спрямована на тренування дихальних м’язів.

Бережіть себе!

 Олена Михайленко, лікар – пульмонолог КУОЗ “Харківська міська поліклініка №8”


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61201, Україна

  • E-mail: poliklin8@i.ua

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222
Перейти до вмісту