Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61201 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ЗАЩЕМЛЕННЯ ПОПЕРЕКОВОГО НЕРВА

 Защемлення нерва – це здавлення нервового корінця в місці його виходу в міжхребетному каналі.

Якщо затиснуло нерв у попереку, ви відразу відчуєте біль, що нерідко віддає в ногу. Біль може бути різким, наприклад, після невдалого руху при міжхребетній поперековій грижі, або ниючим постійним – при хронічному процесі. Больовий напад може бути сильним за типом прострілу (люмбаго, люмбалгыя), різучим, аж до того, що хребет викривляється, і спина приймає компенсаторне положення.

При защемленні поперекового нерва окрім болю можуть спостерігатися ще такі симптоми, як порушення чутливості в нижній кінцівці на стороні враження (оніміння, “повзання мурашок”), часте сечовипускання або навпаки його затримка, тяжкість у нозі. У важких випадках можуть спостерігатися симптоми порушення іннервації кишковика: закрепи або, навпаки, нетримання калу.

У наш час сучасні методи лікування защемлення поперекових нервів досить ефективні:

  1. Якщо причиною недуги є запалення, то призначають протизапальні препарати нестероїдного ряду в мазях, пігулках або ін’єкціях. Хороший ефект мають гормональні мазі та ін’єкції стероїдних препаратів паравертебрального, так звані блокади. У міру стихання запального процесу призначаються спеціальні вправи для зміцнення м’язового корсета і профілактики можливого загострення процесу в майбутньому.
  2. Защемлення нерва усувається різною мануальними та остеопатичними техніками. При усуненні блоку больовий синдром купирується.
  3. Розслаблення м’язів, посилення кровотоку, поліпшення обмінних процесів досягається за допомогою фізіотерапевтичних методів (електрофорез, міостимуляція, магнітотерапія, електромасаж тощо). Добре допомагає точковий і сегментарний масаж та акупунктура. Іноді досить єдиного сеансу акупресури для усунення больового синдрому.
  4. У деяких випадках вимагається хірургічне втручання, наприклад, при міжхребетній грижі – мікродискектомія. Адже важливо не лише усунути защемлення, але і відновити функції залучених в патологічний процес тканин.

Шановні пацієнти не терпіть біль, звернетеся до невропатолога, інакше самолікування загрожує вам серйозними ускладненнями.

Вікторія Хромова, завідувач неврологічним відділенням КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8”, лікар-невропатолог вищої категорії

 


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61201, Україна

  • E-mail: poliklin8@i.ua

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222
Перейти до вмісту