Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Мамографічне обстеження
Для жіночого населення Шевченківського району фахівці КНП “Міська поліклініка №8” ХМР проводять мамографічне обстеження на предмет виявлення раку молочної залози (саме цей вид онкології за даними медстатистики зберігає лідируюче місце серед онкологічних захворювань).
Мамографічне обстеження у поліклініці №8 проводиться на новому обладнанні. Сучасний цифровий маммограф вітчизняного виробництва придбаний медустановою за бюджетні кошти, виділені Харківською міською радою. Апарат має високу роздільну здатність, що дозволяє проводити обстеження з мінімальними дозами опромінення, які не представляють загрози здоров’ю.
Більше 5,13 тис. жінкам зроблена мамографія протягом минулого року. Патології виявлені у 49 відсотків обстежених, 26 жінок виявилися хворими на рак, з них у 22 – дігностовано його ранні стадії.
«Усіх жінок, у кого виявляється патологія, ми направляємо для додаткового обстеження – на УЗД молочних залоз, а також на консультацію хірурга, – роз’яснює головний лікар поліклініки №8 Олена Чумаченко. – На жаль, є випадки, коли окремі пацієнтки ігнорують ці рекомендації, тим самим позбавляючи себе лікарського спостереження, а відтак своєчасної медичної допомоги. Таке ставлення до свого здоров’я неприпустиме і вимагає перегляду.
Пам’ятайте, що ефективність у протистоянні смертельній загрозі, яку представляють онкологічні захворювання, залежить не лише від зусиль медиків, але й від відповідального виконання їх рекомендацій самими пацієнтами, – наголошує Олена Станіславівна. –
Не ігноруйте вимогу про регулярне проходження мамографічного обстеження, яке рекомендоване жінкам після 40 з періодичністю проходження раз на рік. Це дозволить уникнути запущених випадків захворювання. Як показує практика, виявлення онкозахворювань на ранніх стадіях дає реальний шанс на одужання. Будьте завжди здорові!».