Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61201 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ПРИЙОМУ АНТИБІОТИКІВ СПРИЯЄ ЗАХИСТУ СЕБЕ, СВОГО ОТОЧЕННЯ ТА НАЩАДКІВ

Під час пандемії Covid-19 загострились проблеми, пов’язані з масштабним прийомом антибіотиків. Світова медична спільнота б’є на сполох, зважаючи на темпи зростання антибіотикорезистентності. Прогнози надзвичайно тривожні: за розрахунками фахівців у 2050 році цей процес може причиною смертей  10 млн людей. Та запобігти цьому можна за умови свідомого ставлення до проблеми й вивірених дій лікарів, працівників фармгалузі та пацієнтів.

Антибіотикорезистентність є природним процесом. Та їх надмірне споживання у медичних цілях та сільськогосподарській галузі (зокрема, тваринництві) призводить до його суттєвого прискорення, – зазначають у Центрі громадського здоров’я України. А відтак, бактерії стають стійкими до антибіотиків, застосування яких спрямоване на знищення мікробів, що викликають певну хворобу. Тим самим скорочується кількість дієвих препаратів, призначення яких могло би принести очікуване одужання.

Безконтрольне прийняття антибіотиків, згубна звичка займатися самолікуванням відіграють у цьому процесі надзвичайно негативну роль. Кожен, хто не дотримується встановлених правил має бути свідомим того, що шкодить своєму здоров’ю. Більше того, люди, які в результаті неправильного прийому антибіотиків вже мають антибіотикорезистентну інфекцію, є потенціальним джерелом зараження для оточення як носії резистентних мікроорганізмів. В результаті з часом збільшується коло людей  лікування яких стає складнішим, тривалішим і вартісним.

Приймати антибіотики необхідно лише за призначенням лікаря, – радять фахівці. Чого не варто робити:

  • змінювати дозу без консультації лікаря;
  • змінювати сам антибіотик без консультації лікаря;
  • переривати курс лікування, навіть якщо відчуваєте себе краще.

Пам’ятайте, що застуда не лікується антибіотиками. Лише лікар може визначитися, чи має захворювання бактеріальну природу, коли призначення цих препаратів доцільне. Заміна одного антибіотика на інший у ході лікування також є прерогативою лікаря. Запобіганню безконтрольного прийому антибіотиків та самолікуванню сприятиме свідоме ставлення самих пацієнтів, до чого ми всіх закликаємо.

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Харківській області наголошує на відпуску зазначеної групи лікарських засобів виключено за рецептом лікаря на виконання вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової і роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів, затверджених постановою КМУ від 30.11.2019 №929 та дотримання умов Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек і їх структурних підрозділів, затверджених наказом МОЗ від 19 липня 2005 року №360.

 Наталія ТАНЬКО, заступник головного лікаря ЦПМСД поліклініки №8


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61201, Україна

  • E-mail: poliklin8@i.ua

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222
Перейти до вмісту