Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ: БЕЗПЕКА І ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ МОЖУТЬ ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ
З метою привернення уваги суспільства до питань охорони праці щорічно 28 квітня країни світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна разом з міжнародною спільнотою також відзначає цю дату та визнає, що безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя – це стратегічне завдання сьогодення, що стоїть перед державою та роботодавцями.
На сьогодні у світі зростає занепокоєння щодо швидких темпів поширення коронавірусної інфекції у одних регіонах та щодо спроможності зберегти тенденцію до їх стримування в інших регіонах планети. Уряди, роботодавці, працівники та їхні організації стикаються з колосальними викликами, намагаючись боротися з пандемією COVID-19, в тому числі шляхом забезпечення безпечних та здорових умов праці.
Саме тому Всесвітній день охорони праці у 2020 році присвячений подоланню спалаху та розповсюдження інфекційних захворювань у сфері праці, перш за все – коронавірусної хвороби. За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) Всесвітній день охорони праці проходить під гаслом, актуальним для всього зайнятого населення у світі, – «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».
Щоб стримати поширення COVID-19 і зберегти життя та здоров’я людей, Україною запроваджено карантинні заходи, які безумовно є вкрай необхідними. Але, як наслідок, спостерігається невтішна картина економічного спаду в багатьох галузях та сферах, негативний вплив на виробництво товарів і послуг, споживання та інвестиції. Першочергові оцінки МОП вказують на потенційну загрозу суттєвого зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, зниження заробітної плати та доходів працівників тощо. Це нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників.
На сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров’я всіх громадян України, а й стійкість та цілісність нашої держави та її економіки. Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників коронавірусною інфекцією. Тепер життя і здоров’я найманих працівників в чималому ступені залежить від ставлення влади та роботодавців до працюючих і членів їх сімей.
У боротьбі з коронавірусною пандемією, її поширенням та проявами в кожній країні світу, в тому числі в Україні, передову лінію оборони забезпечують медичні працівники. І саме вони стають головною категорією ризику зараження, що існує на всіх етапах надання медичної допомоги. Найвищий ризик зараження в умовах епідемії COVID-19 зазнає медичний персонал інфекційних лікарень та відділень. Тому в усіх країнах особлива увага приділяється саме захисту медичних та інших працівників, які працюють в системі охорони здоров’я.
Оскільки охорона праці є невід’ємною складовою збереження життя і здоров’я працюючих галузі, обласна галузева Профспілка за підтримки Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації та Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради в рамках Всесвітнього Дня охорони праці та Всеукраїнського тижня охорони праці ще раз звертає увагу керівників та голів профспілкових комітетів закладів, підприємств, установ і організацій галузі охорони здоров’я на забезпечення нагальних та ефективних профілактичних та протиепідемічних заходів щодо недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19 серед медичних працівників. Наголошуємо на необхідності заходів щодо профілактики професійної захворюваності та травматизму. Просимо особливу увагу приділити забезпеченню працівників галузі засобами індивідуального і колективного захисту, оптимального режиму роботи та дотримання карантинних заходів.
Президія обласного комітету Харківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України