Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
ГРВІ проявляють підступність у міжсезоння
Гострі респіраторні вірусні інфекції в осінню пору – одне з найбільш поширених захворювань. Саме про них веде мову у своїй публікації завідувачка I терапевтичним відділенням КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” Людмила Стоборєва.
ГРВІ – це гострі респіраторні вірусні інфекції, які передаються повітряно-краплинним шляхом (раніше їх називали ОРЗ – гострі респіраторні захворювання). До цієї групи захворювань відносяться грип, парагрип, аденовірусна, ріновірусна та інші інфекції.
З більшою вірогідністю можна захворіти у міжсезоння (осінь, весна) або взимку. У цей період організм, як правило, ослаблений нестачею вітамінів і сонячного світла та вогкою холодною погодою, що негативно позначається на імунітеті.
Для профілактики подібних захворювань треба уникати переохолоджень, їсти овочі та фрукти, багаті вітамінами, у період епідемій користуватися засобами профілактики зараження. Коли насувається епідемія грипу, рекомендується пройти вакцинацію.
Надійно захиститися від грипу можна за умови використання специфічних (противірусних вакцин) і неспецифічних засобів захисту. Сучасні лікарські препарати дозволяють значно підвищити рівень захисних сил організму і утворити бар’єр на шляху проникнення вірусу.
При захворюванні на ГРВІ необхідно враховувати декілька простих правил:
- Питво – тільки тепле, не гаряче.
- Свіже повітря – не забувайте провітрювати кімнату.
- Збивати можна тільки високу температуру (вище 38-38,5 градусів).
- Вітамін С – надійний помічник організму.
І найголовніше – будьте уважні до себе, піклуйтеся про своє здоров’я! При перших ознаках захворювання обов’язково звертайтеся до свого дільничного терапевта.