Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
ПЕРВИННА МЕДИЧНА ДОПОМОГА. МАРШРУТ ПАЦІЄНТА БЕЗ ДЕКЛАРАЦІЇ
Минулого тижня Уряд вніс зміни до Постанови №65. Збільшено капітаційну ставку за обслуговування одного пацієнта. З 1 листопада тариф на медичні послуги з надання первинної медичної допомоги становить 651 гривню 60 копійок. Також у змінах є дозвіл будь-якому пацієнту – з декларацією чи без неї – звернутися до найближчого центру за первинною медичною допомогою. Тобто відбір зразків та лікування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою або підозрою на неї під час самостійного звернення пацієнта здійснюється тепер незалежно від наявності декларації про вибір лікаря, – зазначалося на брифінгу НСЗУ від 26.11.2020.
✅ Сьогодні коронавірусна хвороба поширюється дуже швидко. Чимало людей, які захворіли на COVID-19, залишились без медичного супроводу. Так стається через різні причини. Хтось не встиг укласти декларацію, у когось захворів лікар або раптово змінив місце роботи. Пацієнтам страшно залишитися сам-на-сам із хворобою, навіть у випадку легкого перебігу. Залишати людей без медичної допомоги під час пандемії не можна. Ця зміна діятиме виключно на час пандемії та карантину, і передбачає лише перше звернення та обмежений перелік безоплатних послуг для пацієнта.
✅ НСЗУ пропонує спланувати маршрут пацієнтів без декларацій у закладі таким чином.
📌Визначити точку входу – реєстратура або черговий лікар.
📌 Прийом пацієнта.
📌 Пропозиція укласти декларацію. Або з черговим лікарем під час першого звернення, якщо ліміт дозволяє. Або з будь-яким іншим лікарем, який ще не набрав потрібної кількості пацієнтів.
📌 Пацієнт має право на вільний вибір лікаря. І в разі відмови від укладення декларації в центрі первинної медичної допомоги, до якого пацієнт звернувся з симптомами COVID, він все одно отримує консультацію. Тобто черговий лікар ПМД здійснює огляд пацієнта, призначає лікування та надає рекомендації відповідно до галузевих стандартів. При необхідності – дає направлення на ПЛР-тестування.
Для цього лікарю ПМД потрібно знайти пацієнта в електронній системі охорони здоров’я, якщо він до цього був зареєстрований. Якщо пацієнт не зареєстрований в ЕСОЗ, то лікарю необхідно внести про пацієнта інформацію та зареєструвати його. Все це – незалежно від рішення пацієнта щодо укладення декларації.
📌 Пацієнт отримує інформацію, що для подальшого користування повним безоплатним пакетом послуг на первинці, він має укласти декларацію з лікарем.
✅ До безоплатного пакету послуг на первинній ланці входить чіткий перелік. Він включає консультації лікаря з метою профілактики та контролю основних захворювань. Базові дослідження та аналізи. Вакцинацію дітей та дорослих згідно календаря щеплень. Також саме лікар ПМД виписує електронні рецепти на “Доступні ліки”, а також електронні направлення до вузьких спеціалістів, на проведення досліджень чи лікування.
✅ На сьогодні ще не всі українці уклали декларацію з лікарем. За даними Держстату, населення України на 1 січня 2020 року складає 41,9 млн осіб. Сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали 30 млн 848 тисяч українців. Тобто 26,4% українців досі не обрали лікаря первинки та не уклали з ним декларацію.
📌 До областей-лідерів за найвищим відсотком поданих декларацій відносяться наступні. Київська область – майже 89% уклали декларацію з лікарем, Вінницька область – 86% населення мають декларацію з лікарем. У Львівській області цей показник складає майже 86%. Натомість найнижчий показник поданих декларацій, а отже й вибору свого лікаря у Луганській (23%), Донецькій областях (33%) та місті Київ (72%).
✅ В 2020 році НСЗУ уклала договори з 1697 надавачами первинної меддопомоги і виплатила їм 15,8 млрд грн. Найбільше за надану первинну медичну допомогу отримали наступні центри:
📌 Центр первинної медико-санітарної допомоги Житомирської міської ради – 124,4 млн грн. До лікарів Житомирського ЦПМСД декларації подали понад 230 тис. пацієнтів.
📌 ЦПМСД Івано-Франківської міської ради отримав 104 млн грн, тут понад 205 тис. пацієнтів обрали свого лікаря.
📌 ЦПМСД Оболонського району міста Київ отримав 88 млн грн, тут понад 164 тис. пацієнтів з деклараціями.
✅ Коли українці як ніколи зацікавлені в укладенні декларації, треба приймати їх та пропонувати відразу обрати сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Керівники закладів охорони здоров’я можуть використати такий попит з користю. Пацієнт вільно обирає будь-який заклад первинки, і за пацієнтом йдуть до закладу гроші від НСЗУ. Чим більше декларацій – більше оплат за надані послуги. Це сприятиме розвитку закладів охорони здоров’я.