Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЗДАЧІ ПЛР-ТЕСТУ НА SARS-COV-2, ЗБУДНИКА COVID-19
Достовірність лабораторного тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) значною мірою залежить від того, наскільки правильно пацієнт підготується до його здачі. Виконання нескладних вимог, що пред’являються до цього процесу, не вимагають великих зусиль пацієнта, але дає можливість отримати найбільш точні результати тесту і уникнути повторної перездачі.
Як відомо, забір біоматеріалу проводиться в спеціально облаштованих пунктах медустанов. Він береться з носоглотки за допомогою спеціальної стерильної одноразової пластикової щіточки або зонда, а потім транспортуються в акредитовану вірусологічну лабораторію в спеціально виділеному для цих цілей транспорті. Медичні працівники керуються в цій роботі наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722 та наказом МОЗ України від 17.09.2020 №2122.
Рекомендований оптимальний час для проведення забору матеріалу – ранковий час. Пацієнтам рекомендовано:
- За 3-4 години до передбачуваної маніпуляції відмовитися від вживання їжі, газованих напоїв і напоїв, що містять кофеїн, куріння, жувальних гумок.
- За 6 годин до взяття мазка утриматися від використання лікарських розчинів для зрошення ротоглотки, закапування носа, прийому препаратів, які розсмоктуються при вживанні.
- Протягом 30-40 хвилин до здачі аналізу виключити прийом спреїв, пастилок для свіжості дихання.
Забір зразка біоматеріалу виконується без інвазивного втручання. Ніяких побічних ефектів, наслідків для організму дослідження не викликає.
Нагадаємо, що полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР або PCR) – це метод молекулярної біології, спосіб значного збільшення малих концентрацій необхідних фрагментів ДНК або РНК в біологічному матеріалі. Дане лабораторне тестування достовірно виявляє наявність або відсутність коронавірусу у людини з першого дня зараження (навіть до початку прояву симптомів хвороби COVID-19, якщо людина є лише носієм вірусу і не хворіє).
Кабінет забору біоматеріалу поліклініки №8 працює за графіком:
понеділок – п’ятниця 09.00—12.00, 13.30-15.30, (кабінет №219, 2-й поверх, вхід з двору).
НАТАЛІЯ ТАНЬКО, заступник медичного директора ЦПМСП КНП «Міська поліклініка №8» ХМР