Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
ЕШЕРИХІОЗ: СИМПТОМИ, ДІАГНОСТИКА ТА ПРОФІЛАКТИКА
Ешерихіоз – гостре інфекційне захворювання, появу якого спричинює дія бактерії-збудника в організмі людини. Аби запобігти поширенню хвороби від інфікування в осередках ешерихіозу, скористайтеся матеріалом, підготовленим головною медичною сестрою КНП «Міська поліклініка №8» ХМР Любов’ю Декань.
Раніше ешерихіоз називали «хворобою мандрівника», оскільки найчастіше нею хворіли особи, що тривалий час перебували у країнах з тропічним кліматом, що сприяє інтоксикаційним виявам хвороби. Однак інфікування може відбутися будь-де через воду, харчові продукти, недотримання правил гігієни тощо.
Залежно від категорії збудника інфікування може тривати до трьох тижнів. Часто бактерія розмножується в організмі людини, але жодних ознак хвороби немає. Захворювання може супроводжувати короткотривале незначне нездужання, проте загальний стан задовільний, і бактеріоносії не звертаються по медичну допомогу. Такі особи стають додатковим джерелом поширенням інфекції.
Запобігти захворюванню легше, ніж лікувати його. Своєчасний вияв хворих та відповідні протиепідемічні заходи допоможуть вчасно запобігти поширенню інфекції.
Властивості збудника ешерихіозу
Діареєгенні кишкові палички стійкі у навколишньому середовищі та зберігають життєздатність: у молоці – до 34 діб, у дитячих харчових сумішах – до 92 діб, на предметах побуду – 3-5 місяців, у вологому ґрунті та річковій воді – до 3-х місяців, у стічних водах – до 45 діб.
Джерело інфекції – людина: хвора або носій, що може виділяти збудник впродовж кількох місяців.
Як запобігти зараженню кишковою інфекцією
Дотримувати санітарно-гігієнічних вимог на об’єктах громадського харчування, водопостачання, у дитячих закладах, пологових будинках, інших лікувально-профілактичних закладах.
Дотримуватися правил особистої гігієни, особливо під час приготування їжі, догляду за дітьми перших років життя та ослабленими пацієнтами.
Контролювати режим приготування страв, пастеризації молока, молочних сумішей тощо.