Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Які звички найбільш ефективні при сечокам’яній хворобі
Для запобігання зростанню виявлених каменів або появи нових слід виробити певний набір звичок і строго їх наслідувати, – рекомендує завідувачка денним стаціонаром КЗОЗ «Харківська міська поліклініка №8», лікар-терапевт вищої категорії Валентина Повзик.
У продовження раніше піднятої теми про сечокам’яну хворобу (попередню публікацію можна проглянути тут), лікар приводить конкретні рекомендації, які допоможуть пацієнтам, які мають цей діагноз, а також стануть надійним способом профілактики цього захворювання.
Найбільш ефективними звичками прийнято вважати наступні:
- Більше пити. Треба випивати таку кількість рідини, щоб сечі утворювалося не менше 1,5 л на добу. У цьому випадку нирки добре очищаються, солі практично не здатні кристалізуватися. Візуально сеча має бути прозора і майже без кольору та запаху. У жаркі дні рекомендується під час відносної прохолоди регулярно робити “водні удари” для очищення бруньок : приймаючи за 1 прийом близько 500 мл води або 1 літр за досить короткий проміжок часу (наприклад, протягом півгодини). Сенс “водного удару” полягає в тому, щоб активізувати утворення сечі і таким чином “прочистити” бруньки. Замість води можна з’їсти кавун. У разі виникнення набряків або при явищах сердечної недостатності оптимальну кількість рідини для “водного удару” визначають спільно з лікарем.
- Щоденна 2-х годинна енергійна піша прогулянка або заняття аеробікою не менше 40 хвилин 5 раз на тиждень.
- Не переохолоджуватися. Намагайтеся носити такі речі, щоб область попереку завжди була в теплі. Легкий одяг нижньої половини тіла в холодну погоду може спровокувати розвиток пієлонефриту та інших захворювань сечовивідної системи, які здатні запустити процес утворення каменів.
- Дотримувати правил особистої та інтимної гігієни. Уникати захворювань, що передаються статевим шляхом. Інфекція може піднятися вгору по сечоводу і уразити нирки.
- Відмовитися від надлишкового вживання кави, шоколаду, какао, міцного чаю і подібних продуктів та напоїв. Замість цього періодично вживати журавлинний морс, відвари сечогінних і протизапальних трав.
- Дотримуватися дієти, рекомендованої при каменях цього виду (оксалати, урати, фосфати). По можливості нормалізувати вагу, пити м’яку воду тощо.