Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ПРИ СЕРДЕЧНІЙ НЕДОСТАТНОСТІ МОЖНА ІСТОТНО ПОЛІПШИТИ
Сердечна недостатність – цей стан, при якому серце з різних причин втрачає здатність забезпечувати організм необхідною кількістю крові. Як наслідок, органи і тканини організму отримують недостатню кількість кисню і поживних речовин, а людині стає важко виконувати звичайне фізичне навантаження.
У результаті захворювання сердечний м’яз втрачає свою працездатність і не може функціонувати повною мірою. Це призводить до утворення набряків, оскільки в організмі починає затримуватися зайва рідина. Також при сердечній недостатності відбувається порушення обмінних процесів.
Сердечна недостатність порушує кислотно-лужний баланс, внаслідок чого починає превалювати кисле середовище. Тому при сердечній недостатності необхідно приділити увагу дієті. У раціоні мають бути такі овочі, як салат листовий, гарбуз, кабачки, цвітна капуста, буряк, картопля і огірки; ягоди і фрукти, особливо яблука і груші; молочні продукти; зелень.
Слід відмовитися від продуктів, що містять у великій кількості холестерин і пурини, не вживати м’яса молодих тваринних і наваристих бульйонів. Перш ніж готувати м’ясні блюда, м’ясо треба заздалегідь відварити. Не можна пити газовані напої та відмовитися від алкогольних напоїв. Гострі спеції і приправи повинні обмежуватися.
Рекомендується включати до раціону запечені і тушковані овочеві блюда і каші. Дуже важливо вживати рибу, оскільки вона сприяє збагаченню організму жирними кислотами. Також в раціоні мають бути кисломолочні продукти і блюда, приготовані з використанням молока низької жирності.
При сердечній недостатності дуже важливо:
- Кинути палити.
- Обмежити вживання алкоголю.
- Стежити за вагою, оскільки надлишкова вага провокує підйом артеріального тиску і навантаження на серце.
- Протипоказане тривале вимушене фіксоване положення тіла. Треба вставати, ходити або злегка розминатися кожні 30 хвилин.
Дотримуючись цих правил і виконуючи рекомендації лікарів, пацієнти з сердечною недостатність можуть істотно поліпшити якість і тривалість життя.
Валентина Повзик, завідувач денним стаціонаром КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8”