Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
МОБИЛЬНІ ТЕЛЕФОНИ ТА ПОШИРЕННЯ ІНФЕКЦІЙ
Щодня людина витрачає на користування мобільним телефоном близько п’яти годин. Для багатьох ці пристрої стали продовженням рук. Але якщо руки ми миємо з милом по кілька разів на день, то з гаджетами цього не робимо. Помили руки, і знову беремо брудний телефон із купою мікробів і бактерій.
Які мікроби й бактерії переносять гаджети
Звичайний мобільний телефон набагато брудніший, ніж здається. Учені-дослідники порівнювали мікрофлору мобільних телефонів та унітазів і виявили, що на поверхні мобільних телефонів у десять разів більше бактерій, ніж на більшості сидінь унітазів. Переважно ці бактерії безпечні, утім серед них можуть бути й патогени.
На поверхні смартфона після користування залишаються сліди від пальців, волога, жир і піт зі скронь, вух і волосся, залишки їжі та бруду тощо. Усе це – джерело мікробного забруднення і сприятливе середовище для розмноження бактерій. До того ж смартфони часто нагріваються і завдяки цьому підтримують сприятливу температуру для життя мікроорганізмів.
Якщо ви гадаєте, що проблема лише у великих екранах смартфонів, то помиляється. Ситуація з кнопковими телефонами ще гірша – вони мають щілини, у яких «ховаються» бактерії.
Володарі телефонів рідко припускають, що причина їхньої хвороби – брудний гаджет. Мобільні телефони часто переносять різноманітні типи вірусів (зокрема, збудника респіраторних інфекцій та грипу). На поверхні телефонів можуть бути й патогенні грибки, хвороботворні мікроорганізми, віруси, що призводять до респіраторних інфекцій, грипу, акне, еритеми, хронічних дерматитів та інших захворювань.
Як запобігти забрудненню мобільних телефонів
- Ретельно мийте руки кілька разів на день, у тому числі після користування телефоном.
- Очищуйте свій телефон. Протирайте його м’якою тканиною з мікрофібри – це дає змогу знищити більшість бактерій. Для ліпшого очищення протирайте телефон тканиною, змоченою водно-спиртовим розчином.
Як знезаражувати мобільні телефони
Аби щодня знезаражувати мобільний телефон, можна використовувати вологі серветки. Однак вони не мають дезінфекційних властивостей, тому ліпше очищувати гаджети спиртовмісними дезінфектантами у вигляді спрею. Користуйтесь ними обережно, аби вода не зашкодила вашому пристрою.
Матеріал підготувала головна медична сестра КНП «Міська поліклініка №11» ХМР Любов Декань , джерело: журнал «Головна медична сестра»