Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
НЕФАРМАКОЛОГІЧНА ТЕРАПІЯ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ
Близько третини дорослих людей, які складають населення більшості країн, мають високий рівень артеріального тиску – артеріальну гіпертензію. Про те, яке значення має фактор зміни пацієнтом способу життя з метою протистояння цьому захворюванню, розповідає лікар-кардіолог КНП «Міська поліклініка №8» ХМР Ольга Дегтярьова.
Є переконливі докази на користь цілого ряду заходів щодо зміни способу життя пацієнтів з артеріальною гіпертензією. Основні заходи цієї групи включають:
- зниження маси тіла при наявності її надлишку або ожиріння;
- відмова від надмірного споживання кухонної солі (з урахуванням одночасного зниження споживання калію і відшкодуванням його нестачі);
- регулярні фізичні навантаження (аеробіка, велоспорт і т.д.);
- органічні споживання алкоголю (до двох доз у чоловіків і до однієї дози у жінок);
- відмова від куріння.
Крім підвищення ефективності лікування артеріальної гіпертензії ці стратегії корисні і з точки зору впливу на більшість інших факторів серцево-судинного ризику. При АГ 1-го ступеня у пацієнтів без інших патологічних змін з боку серцево-судинної системи (за результатами обстеження) та інших серцево-судинних факторів ризику модифікація способу життя протягом 6-12 місяців може бути єдиним методом лікування, оскільки часто ці заходи досить ефективні і усувають необхідність у використанні лікарських засобів.
Однак при відсутності відповіді з боку артеріального тиску або поява інших факторів ризику слід розглянути можливість раннього призначення антигіпертензивних препаратів. Також не слід покладатися тільки на заходи по модифікації способу життя у пацієнтів, які не мають можливості регулярно відвідувати лікаря, – у них ранній початок лікарської терапії артеріальної гіпертензії може бути більш доцільним.
У цілому прагнення до здорового способу життя слід розглядати як доповнення до лікарської терапії артеріальної гіпертензії, а не як її альтернативу.