Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
НОВИЙ СУЧАСНИЙ СПІРОМЕТР SPIROLAB – ДО ПОСЛУГ ПАЦІЄНТІВ ПОЛІКЛІНІКИ №8
Наприкінці 2020 року в рентгенодіагностичному відділенні поліклініки встановлено спірометр Spirolab виробництва Італії. Тож відтепер дослідження функції дихання проводиться на новому сучасному обладнанні.
Нагадаємо, що спірометрія є одним з важливих методів діагностики в пульмонології та терапії, що дозволяє оцінити функціональний стан легень. Він дозволяє виміряти об’єм легенів, обсяг видиху за одну секунду і швидкість видиху. За результатами дослідження лікар має можливість оцінити, наскільки хвороба змінила здатність легень до наповнення повітрям і здатність бронхів пропускати повітря під час вдиху і видиху.
Тож спірометричне обстеження визначає, наскільки здорові легені пацієнта і використовується як для діагностики, так і для контролю захворювань легенів. Технічні можливості спірометру Spirolab мають широкий спектр: прилад розраховує 32 параметри функції зовнішнього дихання разом з життєвим об’ємом легень, швидкість і об’єм видиху та максимальну вентиляцію легень.
Одна з його переваг – точність вимірювання, що вкрай важливо для цього виду досліджень. Турбінний датчик забезпечує точність спірометричних вимірювань (навіть при дуже малому потоці дихання). А ще використання одноразової турбіни дає можливість уникнути перехресного зараження пацієнтів та забезпечує 100% гігієну.
Пристрій має пульсоксиметричний модуль та опцію оксиметрії. З’єднання спеціального оксиметричного датчика надає можливість провести різні тести. Також є можливість нічного моніторингу насичення крові оксигеном (киснем), частоти серцевих скорочень та проведення тесту навантаження під час 6-ти хвилинної ходи з наступним аналізом даних і формування звіту.
Комплектація програмним забезпеченням Winspiro PRO для ПК дозволяє вести базу даних пацієнтів, аналізувати результати тестів, проводити статистичний аналіз, формувати звіти, а також експортування кривих та числових параметрів у різні формати. Внутрішня пам’ять приладу дозволяє зберігати до 10 тисяч спірометричних тестів. Передбачена можливість друку звіту з графіками й параметрами після проведення спірометричного тестування на вбудованому термопринтері.
Усі ці характеристики спірометру Spirolab дозволяють якісно виконувати дослідження. Спірометрія показана дітям і дорослим, які мають різні порушеннями функції дихальної системи (часті бронхіти, в першу чергу обструктивні, емфіземи легеневої тканини, хронічні неспецифічні захворювання легенів, пневмонії, трахеїти і ларинготрахеїти, алергічні, інфекційно-алергічні і вазомоторні риніти, ураження діафрагми).
Принципово важливим є його проведення для пацієнтів, які схильні до розвитку бронхіальної астми (захворювання можна виявити на більш ранньому етапі, а відтак своєчасно розпочати лікування).
Можливе проведення даного дослідження у здорових людей, зокрема, з метою визначення як вони переносять фізичні навантаження, для вивчення вентиляційних здібностей їх дихальної системи.
Спеціальної підготовки проведення дослідження не потребує. Тест не викликає болісних відчуттів і займає зовсім небагато часу. Усі подробиці обговорюються напередодні з лікарем.
ГАЛИНА УЛЕСОВА, завідувачка рентгенодіагностичним відділенням КНП «Міська поліклініка №8» ХМР
#поліклініка8 #поликлиника8 #спірометрия #спирометрия #Spirolab #ГалинаУлесова