Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПАЦІЄНТАМ З ЧУЖОРІДНИМ ТІЛОМ В ОЦІ
З відчуттям чужорідного тіла в оці стикався практично кожен з нас. Смітинки, піщинки, вії, ворсинки тканини, потрапляючи в оболонку ока, викликають роздратування та біль. Подібні перешкоди, як правило, усуваються самостійно: завдяки посиленому морганню, сльозовідведенню та іншим захисним рефлексам рогівки сторонні фрагменти вимиваються з ока. Але бувають випадки, коли виникає потреба у наданні медичної допомоги.
Чужорідні тіла можуть потрапляти в різні відділи апарату ока, очного яблука і очної ямки. Залежно від місця впровадження розрізняють:
- чужорідні тіла повік;
- слизової оболонки;
- рогівки;
- очного яблука та очної ямки.
Найчастіше зустрічаються чужорідні тіла кон’юнктиви, рогівки і внутрішньоочні чужорідні тіла.
Але далеко не в кожній ситуації можна обійтися без допомоги фахівця. При роботі на деяких виробництвах в око можуть потрапити металеві або дерев’яні стружки, хімічні реактиви, здатні завдати величезної шкоди органу зору.
Ніколи не намагайтеся самі видаляти з ока наступні предмети:
- частку, що впровадилася в очне яблуко;
- металеву стружку;
- частинку, розташовану в області райдужки.
У усіх цих випадках закрийте обидва ока, як рекомендовано при пораненні ока або повік, і звертайтеся за медичною допомогою.
Для виявлення чужорідних тіл різної локалізації фахівцем може використовуватися зовнішній огляд очей, біомікроскопія, офтальмоскопія тощо.
Чужорідні тіла, які проникають у тканини, не можна видаляти самостійно. При сильному болі можна прийняти знеболюючі лікарські препарати, які Вам призначить лікар-офтальмолог. Видалення чужорідного тіла і подальше лікування проводить лікар-офтальмолог.
Самостійне видалення чужорідного тіла практично не можливе.
У КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” надання допомоги пацієнтам з чужорідним тілом у оці проводиться висококваліфікованими лікарями-офтальмологами. У поліклініці в наявності необхідне устаткування для швидкого і ефективного вирішення проблем, що виникають при попаданні чужорідного тіла в око.
Вчасне звернення до професіоналів дозволить Вам уникнути розвитку серйозних ускладнень і зберегти зір. Не зволікаєте! Звертайтеся за допомогою до фахівців!
Детальнішу інформацію про лікарів-офтальмологів та графіки їх прийому дивіться на сайті поліклініки.
Ніна Солодовнікова, лікар-офтальмолог вищої кваліфікації КУОЗ “Харківська міська поліклініка №8”