Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Пацієнт запитує – лікар відповідає
Доброго дня! Звертаюсь за роз’ясненнями до лікарів-офтальмологів. Справа в тому, що довелось придбати готові окуляри, у яких стандартна відстань між центрами 62-64. Побути на прийомі та замовити індивідуальний рецепт наразі немає змоги і не знаю, коли з’явиться. Але я знаю, що у мене відстань значно менша, здається 56, лінзи були +1,5.
Підкажіть, будь ласка, чи можна використовувати стандартні окуляри з більшою відстанню, чи безпечні вони для мене, чи не викличе це додаткових проблем із зором.
Дякую за відповідь
Галина Овчаренко
Шановна Галино, з приводу Вашого питання повідомляємо наступне.
Якщо в ході використання придбаних без рецепту окулярів Ви не відчуваєте головокружіння та двоїння зображення, тобто явного дискомфорту, то можете користуватися ними.
При цьому треба пам’ятати, що використання окулярів з неправильним центруванням, зазвичай, викликає підвищену стомлюваність очей (це відбувається внаслідок більшого напруження очних м’язів). У кінцевому результаті з огляду на індивідуальні особливості людини та зважаючи на те, наскільки сильні лінзи використані, може виникати не лише дискомфорт, але й біль та різі в очах.
Тож оптимальний варіант скористатися послугами офтальмолога/оптометриста й отримати рецепт на виготовлення окулярів з врахуванням усіх необхідних параметрів.
З повагою, Олександр Євтушенко, лікар-офтальмолог поліклініки №8