Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
ПЕРЕХІД НА ЛІТНІЙ ЧАС. ЯК МІНІМІЗУВАТИ НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ
Як відомо, переведення годинників на літній і зимовий час не може не вплинути на здоров’я. Про те, з якими проявами можна зіткнутися, а також як мінімізувати негативний вплив переведення часу, читайте в цій публікації.
Сонливість
Недолік сонячного світла пригнічує вироблення двох важливих гормонів: мелатоніну, що викликає сон, і «хімічної речовини щастя» серотоніну, яка відіграє ключову роль у балансі настрою. Іншими словами, ви з більшою ймовірністю будете пригніченими і відчуєте проблеми зі сном у перші дні після переходу на літній час.
Апетит
Ваше тіло отримує сигнали від гормонів, таких як грелін, який збільшує нашу тягу до їжі, і лептин, який впливає на відчуття ситості. Ці два гормони тісно пов’язані зі сном.
Тому, коли ми погано спимо, ми схильні переїдати. Це жорсткий гормональний баланс, і перехід на літній час може повністю його порушити.
Нещасні випадки
Ви можете виявити, що перехід на літній час зробив з вас більш повільну людину з неясною головою. Ще в 1999 році дослідники виявили невелике, але помітне збільшення кількості смертей в автокатастрофах після переходу на літній час.
Настрій
Порушення нормального режиму сну може порушити гормональний баланс. Нестача сну може погіршити депресивні почуття, неспокій, дратівливість і психічне виснаження.
Поради: що можна і чого не можна
Намагайтесь, щоб все у вашому способі життя було якомога більш звично. Вставайте і лягайте спати в один і той же час кожного дня.
Здоровий розпорядок дня перед сном може творити чудеса з вашим сном. Кілька хороших звичок: не дивитися телевізор і не користуватися соціальними мережами; відмовитися від кофеїну та алкоголю ввечері; і не займатися спортом перед сном.
Зранку з’їжте здоровий сніданок. Їжа говорить вашому тілу, що це початок дня.
Прогуляйтеся на сонці. Сонячне світло і вправи регулюють біологічний годинник.
Намагайтеся не переборщити з кавою, якщо у вас денний спад. І безумовно тримайтеся подалі від напоїв з кофеїном ввечері.
За матеріалами WomanEL