Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Профілактика вірусного гепатиту В (памятка)
Вірусні гепатити є однією з найактуальніших проблем сучасної медицини. Це пов’язано з їх поширенням і високим рівнем захворюваності. Так, вірусним гепатитом В інфіковано близько 2 мільярдів людей, понад 350 мільйонів людей мають хронічну інфекцію гепатиту В, а від його наслідків – цирозу печінки чи раку – щороку вмирає близько 780 000 осіб.
Вірусний гепатит В – захворювання, що супроводжується ураженням печінки, яке може протікати як у гострій, так і хронічній формі.
Джерелом інфекції є хворі будь-якою формою гепатиту, а також носії. Вірус присутній у крові та різних біологічних рідинах.
Механізм передачі інфекції – парентеральний, який реалізується:
– при порушенні цілісності шкірного або слизового покриву через нестерильний медичний, стоматологічний, манікюрний інструментарій, трансфузії крові та її препаратів;
– статевим шляхом;
– вертикальним шляхом (від матері до дитини внутрішньоутробно чи під час пологів);
– побутовим шляхом (при спільному використанні зубної щітки, бритви, ножиць).
Особливістю гепатиту В є те, що він може протікати як у жовтяничній (клінічній), так і безжовтяничній, субклінічній або безсимптомній формі. В свою чергу, при безсимптомній формі, хвороба може набувати хронічного перебігу і вести до формування цирозу печінки або розвитку гепатокарциноми.
Більшість людей з хронічною інфекцією гепатиту B часто не знають, що стають носіями та можуть несвідомо передавати вірус іншим. А дізнаються про свою хворобу вже коли виникають скарги, повязані з ускладненнями з боку печінки.
Основні заходи профілактики вірусного гепатита В:
- індивідуалізація всіх предметів особистої гігієни та роздільне їх зберігання (бритвені прилади, зубні щітки, мочалки, гребінці та ін), попередження мікротравм у побуті та на виробництві;
- уникати випадкових статевих зв’язків, використовувати бар’єрні засоби контрацепції;
- процедури манікюру, татуювання або пірсингу в косметичних салонах повинні проводитися тільки стерильним інструментом;
- специфічним засобом профілактики гепатиту В є вакцинація, яку згідно Національного календаря щеплень проводять тричі, починаючи з першой доби життя дитині, потім у 2 та 6 місяців.
КЗОЗ «Харківський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики»