Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
У КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНІЙ ЛАБОРАТОРІЇ ПОЛІКЛІНІКИ №8 ГОТУЮТЬСЯ ДО РОЗШИРЕННЯ СПЕКТРА БІОХІМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
У лабораторії поліклініки №8 проходить апробацію автоматичний біохімічний аналізатор крові, який нещодавно поповнив матеріально-технічну базу КДЛ. Це сучасне обладнання дозволить збільшити кількість проведених досліджень і розширить їх перелік.
Нагадаємо, що оснащення поліклініки сучасною лабораторною технікою є одним з пріоритетів керівництва медустанови. У попередні роки для КДЛ були закуплені кілька аналізаторів, а також проведено капітальний ремонт приміщень, придбано спеціальні меблі.
Новий автоматичний біохімічний аналізатор DS-161 (виробник Sinnowa), комп’ютер, принтер і блок живлення уже встановлені в лабораторії для проходження місячної апробації. Технічний супровід здійснюється фахівцями київської компанії “ДІАМЕБ” – офіційного представника і ексклюзивного дистриб’ютора ряду провідних іноземних виробників лабораторного обладнання.
У даний час керівник сервісного центру компанії Олександр Ружинський проводить практичне навчання медичних працівників поліклініки.
Старший фельдшер-лаборант вищої категорії Валентина Василівна Ткаченко, яка забезпечує проведення біохімічних аналізів у поліклініці, і її колеги вникають в усі подробиці експлуатації аналізатора, знайомляться з програмним забезпеченням, набувають необхідні навички. За їхніми відгуками нове обладнання відрізняється високою точністю, великою швидкістю (від 160 до 240 тестів за годину), дозволяє оптимізувати витрати хімічних реагентів.
А це значить, що в лабораторії стане менше ручної праці, з’явиться можливість проводити більше досліджень, а головне – підвищиться якість проведення біохімічних аналізів крові. Важливо, що значно скоротяться терміни видачі результатів (пацієнти зможуть отримувати виписку вже на наступний день). Більш того, в електронній базі даних ці дані будуть зберігатися протягом 10-15 років і при необхідності будуть доступні для лікуючого лікаря та пацієнта.
Як відомо, саме біохімічний метод лабораторної діагностики широко використовується в медичній практиці, оскільки дозволяє оцінити роботу внутрішніх органів (печінки, нирок, підшлункової залози, жовчного міхура і ін.), отримати інформацію про метаболізм (обмін ліпідів, білків, вуглеводів), з’ясувати потреба в мікроелементах.
Різні модифікації автоматичного біохімічного аналізатора крові, встановленого в поліклініці, за словами київського гостя, використовується в Україні три роки, і встигли добре себе зарекомендувати. Серед амбулаторно-поліклінічних медустанов м. Харкова КНП «Міська поліклініка №8» ХМР є першим медзакладом, який буде використовувати це сучасне обладнання.
На знімках: медпрацівники лабораторії та медичні співробітник компанії «ДІАМЕБ» Олександр Ружинський