Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Який лікар виписує рецепт по програмі “Доступні ліки” при захворюваннях серця
Програма “Доступні ліки” поширюється на пацієнтів із різними хронічними захворюваннями, серед яких і серцево-судинні. Щоб почати отримувати “Доступні ліки” потрібен електронний рецепт. Дехто може помилково вважати або навіть радити, що за електронним рецептом на “Доступні ліки” при серцево-судинних захворюваннях потрібно звертатися до кардіолога. Але це не так.
Рецепт на “Доступні ліки” при серцево-судинних захворюваннях на підставі обстежень та діагнозу виписує сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Саме лікар, який або яка надає первинну медичну допомогу, підбирає пацієнтові препарат та дозування.
У рецепті лікар вказує міжнародну непатентовану назву препарату (МНН). Тобто назву активного інгредієнту лікарського засобу, або діючу речовину. Це не те саме, що торговельна назва (комерційна назва, яка присвоюється певним компанією-виробником препарату).
Отже, сімейний лікар виписує електронний рецепт саме на міжнародну непатентовану назву, а пацієнт обирає в аптеці самостійно, яку конкретну торговельну назву препарату від серцево-судинних захворювань бажає отримати із наявних в аптеці у момент звернення.
Нагадуємо, що з рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова — наявність у аптеки договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Тут є “Доступні ліки”.
Тут ми розповідали більше про те, який саме лікар виписує рецепти на ліки чи медичні вироби програми реімбурсації: https://cutt.ly/mea06DgS.
Джерело: НСЗУ для пацієнта