Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ДИФТЕРІЇ І ПОПЕРЕДИТИ РОЗВИТОК НЕБЕЗПЕЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ – ВАКЦИНАЦІЯ
Зважаючи на поширення хвороби на території України, включаючи й Харківщину, її небезпечність та низький рівень охоплення населення щепленнями, МОЗ наголошує на необхідності вакцинації дітей и ревакцинації дорослих, яка має проводитися кожні 10 років. Щеплення проводиться БЕЗОПЛАТНО.
Дифтерія не є тією хворобою, вакцина проти якої захищає на все життя. Для надійного захисту необхідно отримати всі дози вакцини, передбачені Календарем щеплень. Метою щеплення є створення антитоксичного імунітету проти дифтерії, що запобігає важкому перебігу хвороби.
Алгоритм проведення ревакцинації дорослих залежить від терміну, що минув з часу попереднього щеплення, і передбачає чіткі інтервали, а саме:
- термін 10 років після проведення щеплення потребує робити його одноразово;
- 11-15 років – дворазово (зараз та через півроку);
- 16 років і більше – трикратно (зараз, через один місяць та через півроку).
Поліклініка №8 забезпечена сертифікованою АДС-вакциною (анатоксин дифтерійно-правцевий) індійського виробництва. Забезпечено дотримання холодового ланцюга – спеціальних умов транспортування та зберігання вакцин. Медичні працівники кабінету щеплення мають спеціальну підготовку і відповідну кваліфікацію.
Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції: болісні відчуття і припухлість в місці ін’єкції або невелике підвищення температури. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні і є значно нижчими, ніж ризик померти від дифтерії, яка є смертельно небезпечною — з 1000 інфікованих людей 50 помирають.
Врятувати життя інфікованого пацієнта може лише негайне введення антитоксичної протидифтерійної сироватки, хоча все одно лишається ризик смерті (близько 20%). При цьому питання забезпечення сироваткою, яку необхідно вводити при тяжких формах захворювання, наразі знаходиться лише в стані вирішення.
Ускладнення від дифтерії можуть призвести до блокування дихальних шляхів, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), ушкодження нерва (поліневропатія), легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).
НЕ НАРАЖАЙТЕ СЕБЕ І СВОЇХ БЛИЗЬКИХ НА НЕБЕЗПЕКУ!
ВАКЦИНУЙТЕСЬ ВЧАСНО!
З ПИТАНЬ ПРОВЕДЕННЯ ЩЕПЛЕННЯ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ЛІКАРЯ-ТЕРАПЕВТА, З ЯКИМ ПІДПИСАНА ДЕКЛАРАЦІЯ, ПОПЕРЕДНЬО ЗАПИСАВШИСЬ НА ПРИЙОМ
Детальніше про захворювання читайте у публікації фахівців на сайті поліклініки