Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
АДАПТУВАТИ ЗАХВОРЮВАННЯ ПІД ПАЦІЄНТА З ДІАБЕТОМ, А НЕ НАВПАКИ – РАЗОМ З ЛІКАРЕМ ЦЕ МОЖЛИВО
Ендокринологічна служба поліклініки №8 займається діагностикою та лікуванням цукрового діабету. Здійснюється індивідуальний підбір терапії кожному пацієнту з урахуванням типу діабету і тяжкості його перебігу.
Важливою складовою терапії є підбір дози інсуліну для пацієнтів, які цього потребують.
У ході прийому лікаря-ендокринолога пацієнтові надається детальна консультація з питань інсулінотерапії.
Зокрема, проводиться навчання індивідуальній інсулінотерапії, здійснюється підбір схеми, що є унікальною для кожного пацієнта. При цьому враховуються його особисті потреби, спосіб життя, уподобання в харчуванні.
Мета навчання індивідуальній інсулінотерапії полягає в адаптації захворювання під пацієнта, а не навпаки (саме цей підхід дозволяє пацієнтові жити повноцінним життям).
У ході прийому є можливість отримати відповіді на всі уточнюючі питання про індивідуальну мету терапії. Спеціаліст докладно інформує пацієнтів про
сучасні препарати інсуліну.
З метою поліпшення якості життя пацієнтів з діабетом лікарем-ендокринологом розробляється рекомендований індивідуальний режим харчування.
На прийомі у лікаря пацієнти отримають консультацію по застосуванню інсулінової помпи і систем безперервного моніторингу глюкози – сучасних приладів для лікування діабету препаратами інсуліну, що полегшують життя тим, хто має це захворювання.
Пацієнтам доводиться алгоритм їхніх дій у разі виникнення такого грізного ускладнення діабету, як гіпоглікемія, а саме: як її розпізнати та надати самодопомогу.
З урахуванням несприятливої епідеміологічної ситуації і поширення коронавірусної інфекції особлива увага приділяється рекомендаціям про те, як проводити профілактику COVID 19 людям з діагнозом цукровий діабет.
Щоб зробити консультації більш доступними, крім прийомів фахівців в поліклініці використовується дистанційний режим консультування та контролю за результатами лікування.
Довідково:
Діабет – це хронічне захворювання, що розвивається в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну або коли організм не може ефективно використовувати вироблений їм інсулін – гормон, що регулює рівень вмісту цукру в крові.
Загальним результатом неконтрольованого діабету є гіперглікемія або підвищений рівень вмісту цукру в крові, що з часом призводить до серйозного пошкодження багатьох систем організму, в першу чергу нервів і кровоносних судин.
Діабет 2-го типу (інсулінозалежний або діабет дорослих) розвивається внаслідок неефективного використання інсуліну організмом. Більшість людей з діабетом страждають діабетом 2-го типу. В основному він виникає на тлі надлишкової маси тіла і недостатньої фізичної активністі.
При діабеті 1-го типу (інсулінозалежний, юнацький або дитячий), для якого характерне недостатнє вироблення інсуліну, потрібно щоденне введення інсуліну.
Олена ХРИСТЕНКО, лікар-ендокринолог КНП «Міська поліклініка №8» ХМР
На знімку: О.В. Христенко