Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Кольпоскопічне обстеження
Кольпоскопічне обстеження дозволяє розпізнати багато захворювань шийки матки, в тому числі і рак, які протікають у жінки без виражених симптомів і “несподівано з’являються” у тій стадії, коли лікування пов’язане з ризиком втрати органу, а то і з небезпекою для життя.
Рак шийки матки залишається однією з актуальних проблем сучасної охорони здоров’я. Так, у різних країнах світу рак шийки матки займає 2-3 місце у структурі онкологічних захворювань і є провідною причиною смертності жінок.
З метою обстеження та профілактики фахівці жіночої консультації КУОЗ “Харківська міська поліклініка №8” застосовують метод візуального огляду – кольпоскопію.
Як орган жіночої репродуктивної системи шийка матки легко доступна огляду. За умови регулярного обстеження патологію шийки матки можна виявити на ранніх стадіях захворювання. Для виявлення передракових станів шийки матки нині використовується цитологический скринінг – взяття цитологічного мазка з шийки матки. До сучасних методів обстеження шийки матки відноситься також кольпоскопія – один з методів діагностики, який нині широко використовується в амбулаторній гінекології.
Кольпоскопія – це метод візуального огляду епітелію вагінальної частини шийки матки за допомогою спеціального приладу – кольпоскопа. Кольпоскопія може проводиться при звичайному гінекологічному огляді і не вимагає спеціальної підготовки пацієнтки і знеболення, не викликає больових відчуттів і добре переноситься.
Основне завдання кольпоскопічного дослідження – прогнозування можливого клітинного складу слизової шийки матки з метою виявлення передракових захворювань і раку шийки матки.
Кольпоскопію слід віднести до методів скринінгу захворювань шийки матки разом з цитологическим дослідженням. Дослідження треба проводити не рідше за 1 раз в 2 роки за умови наявності нормальних цитологічних мазків, які слід робити 1 раз на рік.
Жінки з видаленим тілом матки також не повинні забувати про необхідність огляду у гінеколога і проведенні кольпоскопічного дослідження.
Щоб отримати направлення на кольпоскопію, пацієнтки повинні звернутися до свого дільничного гінеколога.
У нашій поліклініці працює кабінет скринінгового кольпоскопічного огляду.
У кабінеті, обладнаному сучасним кольпоскопом, працюють лікарі акушери-гінекологи Савенкова Ольга Дмитрівна, Фадеева Тетяна Іванівна, Касьяненко Тетяна Рудольфівна. Для огляду в кабінеті скринінгового кольпоскопічного огляду попередній запис не передбачений.
У поліклініці №8 здійснюється спеціалізований прийом у кабінеті патології шийки матки (кабінет № 411).
Прийом веде лікар акушер-гінеколог Ковальова Ірина Степанівна. У цьому кабінеті проводиться кольпоскопічне обстеження. Попередній запис проводиться у кабінеті долікарняного прийому (кабінет №410) або за телефоном 725-11-49.