Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61201 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ВЕДЕННЯ ВАГІТНОСТІ ТА МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ПОЛОГАХ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Вагітні жінки як і раніше мають право вільно обирати медзаклад, де спостерігатися та де народжувати. Місце реєстрації чи проживання при цьому немає значення.

Це означає, що жінки, які переїхали в інші регіони країни через бойові дії, можуть отримати необхідну їм медичну допомогу безоплатно. Це стосується і тих, хто залишився в регіонах, де доступ до меддопомоги ускладнений через бойові дії, і є необхідність змінити лікарню.

Незалежно від терміну вагітності, а також того, чи ставала вагітна раніше на облік – вона може обрати будь-яку найближчу лікарню, яка надає медичну допомогу за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах” та розраховувати на медичний супровід безоплатно.

711 закладів по всій країні надають послуги з ведення вагітності.

Щоб знайти ці заклади, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ 16-77. Оператори контакт-центру НСЗУ працюють у робочі дні з 9.00 до 18.00. Вони допоможуть знайти найближчу лікарню. Згодом зателефонуйте безпосередньо у медзаклад, щоб уточнити графік роботи та записатися на прийом. З міркувань безпеки, перелік цих медзакладів наразі ми не повідомляємо. Звернутися можна без направлення, якщо є декларація з лікарем первинки.

Направлення може бути як електронним, так і паперовим. Виписує його лікар первинки, з яким укладена декларація, або лікуючий лікар.

В умовах воєнного стану лікарі готові йти назустріч пацієнтам і приймати їх без направлення. Направлення для пацієнток, які переїхали з інших регіонів чи звернулись в іншу лікарню, створить акушер-гінеколог під час першого візиту.

У медзакладах, які мають відповідний договір з НСЗУ, вагітні жінки зможуть спостерігатися безоплатно. І отримати весь перелік необхідних послуг – від розробки індивідуального плану ведення вагітності до необхідних лабораторних аналізів та інструментальних обстежень.

Ці послуги надаються амбулаторно. Якщо пацієнтка потребує госпіталізації, гінеколог направляє її в стаціонар.

Щодо медичної допомоги при пологах – договір з Національною службою здоров’я на цю послугу мають понад 300 медичних закладів.

Якщо ви переїхали в інший населений пункт, і не знаєте, де знаходиться лікарня з пологовим відділенням чи пологовий будинок, зателефонуйте на номер 16-77. на пологи породіллі потрібно брати при можливості – посвідчення особи, обмінну карту, речі індивідуального користування для себе та дитини на час перебування у лікарні. Якщо жінка немає чогось з вказаного переліку – їй не відмовлять у наданні медичної допомоги.

Жодних благодійних внесків не потрібно. Все необхідне – і ліки, і медичні вироби – входить у безоплатний пакет послуг. Безоплатні пологи включають надання медичної допомоги при пологах черговою акушерською бригадою, зокрема партнерські пологи, плановий чи ургентний кесарський розтин.

А також – знеболення під час пологів, оперативних втручань та післяпологових процедур; моніторинг стану породіллі та дитини, усі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, скринінг критичних вроджених вад серця, щеплення дитини за Календарем, харчування в стаціонарі.

Отримати медичну послугу безоплатно можна звернувшись самостійно до пологового. Або ж за доставленням бригадою екстреної медичної допомоги, за направленням лікаря або за направленням з іншого клінічного підрозділу лікарні чи іншого медзакладу.

Радимо заздалегідь обрати та записати номер телефону пологового будинку, в якому плануєте народжувати. А також мати контакти територіальної оборони, представники якої допоможуть дістатись до лікарні під час комендантської години.


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61201, Україна

  • E-mail: poliklin8@i.ua

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222
Перейти до вмісту