Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61201 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЕПАТИТОМ

Щорічно 28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитом, який у 2018 році проходитиме під гаслом «Діагностувати та лікувати гепатит».

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з гепатитом МОЗ України проінформував про важливі аспекти, пов’язані з цим захворюванням. Запрошуємо ознайомитися з публікаціями:

ГЕПАТИТ С – БІЛЬШЕ НЕ ВИРОК: В УКРАЇНІ ВИЛІКУЮТЬ УСЮ ЧЕРГУ ПАЦІЄНТІВ

ЯК ВБЕРЕГТИСЬ ВІД ГЕПАТИТІВ: ШЛЯХИ ПЕРЕДАЧІ І ПРОФІЛАКТИКА

Актуальність вірусних гепатитів визначається медичними, епідеміологічними, соціальними та економічними аспектами захворювання. За даними ВООЗ, число хворих хронічною формою вірусних гепатитів В і С у світі складає 325 мільйонів чоловік. Як мінімум 60% випадків раку печінки, від якого щорічно помирає 1,34 мільйона чоловік, пов’язані з пізнім діагностуванням і лікуванням вірусних гепатитів В і С. Недостатнє охоплення тестуванням і лікуванням – найсерйозніший недолік, який ВООЗ прагне ліквідувати для досягнення мети щодо елімінації гепатиту до 2030 року.

За даними статистики в м.Харкові за 6 місяців 2018р. зареєстровано випадків:

– захворювань на гострий вірусний гепатит – 234, з них: на вірусний гепатит А – 122 особи (у 2017 р. – 34); вірусним гепатитом В – 81 особа (у 2017 р. – 55); вірусним гепатитом С – 31 особа (в 2017 р. – 25);

– захворювань хронічним вірусним гепатитом – 340, з них: вірусним гепатитом В – 59 осіб (в 2017 р. – 59); вірусним гепатитом С – 281 особа (в 2017р. – 232).

Гепатит – це запалення печінки, викликане, переважно, вірусами, яких існує п’ять основних типів A, B, C, D та E.

Всі вірусні гепатити поділяються на дві групи – з фекально-оральним механізмом зараження (гепатити А і Е) та парентеральним механізмом зараження: через кров та інші біологічні рідини організму (гепатити B, C, D).

Інкубаційний період при гепатитах може тривати від 2-6 тижнів, як при гепатиті А, до 2-4 і навіть 6 місяців при гепатиті В.

На початку захворювання симптоми гепатиту нагадують симптоми застуди: підвищення температури тіла (до 38-39С), головний біль, загальна слабкість, біль у м’язах. Через кілька днів з’являються тяжкість та/або біль у правому підребер’ї, нудота, блювота, темнішає сеча (набуває кольору пива) і знебарвлюється кал. Жовте забарвлення склер, слизової оболонки рота, а в подальшому – шкіри свідчать про перехід хвороби в жовтяничний період. Зазвичай після появи жовтяниці стан хворих поліпшується. Так протікають гострі форми вірусних гепатитів.

Найбільшу небезпеку становить хронічний перебіг гепатитів, який характерний для гепатитів B, C та D.

Імовірність того, що вірусний гепатит В стане хронічним, залежить від віку, в якому людина на нього захворіла. Так, хронічні інфекції у дітей першого року життя розвиваються в 80-90%, до 6 років – у 30-50%, у дорослих в 10% випадків. Серед дорослих, інфікованих в дитинстві, 15-25% вмирають від пов’язаних з гепатитом В раку або цирозу печінки.

Вірусний гепатит С довгий час може залишатися нерозпізнаним, внаслідок чого, приблизно у 55-85% перехворілих, розвивається хронічний гепатит. У осіб з хронічною інфекцією гепатиту С ризик розвитку цирозу печінки становить 15-30% в межах 20 років.

Більшість людей з хронічною інфекцією гепатитів B і C не знають, що є носіями і можуть передавати віруси іншим, не усвідомлюючи це.

Основними засобами профілактики, що дозволяють попередити зараження на гепатити,  є :

  1. Вживати кип’ячену воду, завжди мити фрукти і овочі, а також мити руки після відвідування туалету і перед їжею. Так можна запобігти зараженню на гепатити А і Е;
  2. Для запобігання зараження гепатитами В, С і D необхідно уникати контакту з біологічними рідинами інших людей, в першу чергу з кров’ю:

– індивідуалізація всіх предметів особистої гігієни та роздільне їх зберігання (прилади для гоління, зубні щітки, мочалки, гребінці та ін.), попередження мікротравм в побуті та на виробництві;

– найчастіше гепатити В і С передаються статевим шляхом, тому слід уникати випадкових статевих зв’язків, використовувати бар’єрні засоби контрацепції;

– процедури манікюру, татуювання або пірсингу в косметичних салонах повинні проводитися тільки стерильним інструментом;

– закривайте будь-які порізи або відкриті рани.

  1. Враховуючи різноманіття шляхів передачі вірусного гепатиту В і велику кількість джерел інфекції, найбільш дієвим засобом профілактики є вакцинація.

Лікування хворих на вірусні гепатити здійснюється в КЗОЗ «Харківська обласна клінічна інфекційна лікарня» (телефон для контакту – 97-50-10) та КЗОЗ «Харківська обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня» (телефон для контакту – 97-40-29), які розташовані за адресою: м. Харків, просп. Героїв Сталінграду, 160.

КЗОЗ «Харківський міський центр здоров’я»


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61201, Україна

  • E-mail: poliklin8@i.ua

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222
Перейти до вмісту