Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Доступні ліки при психічних розладах
В умовах повномасштабної війни кількість людей, які скаржаться на розлади ментального здоров’я лише збільшується. Нагадуємо, що у випадку призначення “Доступних ліків” при розладах психіки чи поведінки, є можливість отримувати їх або безоплатно, або з невеликою доплатою. Як? Розповідаємо.
Ліки при розладах психіки та поведінки призначає психіатр. Тож починати потрібно з цього. Для звернення до психіатра направлення не потрібне.
Безоплатну консультацію психіатра можна отримати в тих медичних закладах, які мають договір із НСЗУ за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Скористайтеся дашбордом “Електронна карта місць надання послуг із медичної допомоги” https://cutt.ly/iea6Fvz9, щоб знайти потрібну лікарню.
Психіатр після обстеження встановить діагноз та складе план лікування з призначенням препаратів. Психіатр також одразу ж може виписати перший рецепт на “Доступні ліки”.
З е-рецептом зверніться до будь-якої аптеки, яка має договір із НСЗУ за напрямом “Розлади психіки та поведінки”. Як знайти потрібну аптеку на нашому дашборді, ми розповідали тут: https://cutt.ly/ieRI6esL.
Покажіть рецепт працівнику аптеки, і він або вона запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.
Після того, як психіатр вже створив план лікування з призначеннями, і пацієнту підходять ці препарати та дозування, за наступними рецептами можна звертатися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра.
Зверніть увагу. Сімейний лікар не може змінити призначення, але може виписати рецепт на основі плану лікування, які раніше склав психіатр.
Перелік ліків, які входять до програми реімбурсації, можна побачити тут: https://cutt.ly/SeYr5PtK. До нього входять 110 торгових назв препаратів від розладів психіки та поведінки, епілепсії, 42 з них є повністю безоплатними.
Джерело: НСЗУ для пацієнта