Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
ЛІКАР-ТЕРАПЕВТ ПОЛІКЛІНІКИ №8 МАРІАННА УШАКОВА: КУПАННЯ НА ВОДОХРЕЩУ НЕ ПОВИННІ НАШКОДИТИ ЗДОРОВ’Ю
Святковий день Хрещення Господнього, шанований православним світом, пов’язаний з народною традицією купання в крижаній воді. Багато її прихильників, пірнаючи в купіль, прагнуть до духовного очищення і зцілення від хвороб. Але чи всім купальникам по здоров’ю долучення до цього зимового ритуалу?
Перш за все, хочу сказати про тих, кому воно повністю протипоказано в силу суттєвого навантаження, що викликається зануренням в крижану воду, а саме:
- при захворюваннях серцево-судинної системи;
- після перенесених інфарктів, інсультів;
- при наявності різних хронічних захворювань, особливо в стадії загострення;
- якщо є прояви застуди – нежить, кашель, біль у горлі.
Щоб не нашкодити організму, не варто ризикувати і слід утриматися від купання людям з захворюванням судин (непрохідність, атеросклероз тощо). Тим, хто має солідний вік, проблеми з артеріальним тиском, теж треба реально оцінювати свій стан. Вельми відповідально дорослим слід ставитися до участі в купанні дітей.
Ті, хто відчуває сили і впевнений у своєму здоров’ї, має певний рівень загартування і налаштований на здійснення обряду занурення в купіль, повинні слідувати перевіреним правилам:
- Перед зануренням корисно розігріти організм, зробивши фізичні вправи.
- Звертаю увагу, що алкоголь потрібно повністю виключити як до, так і після процедури купання.
- Не варто затримуватися в крижаній воді. Після занурення відразу ж вийти, розтерти тіло сухим рушником, змушуючи судини розширитися, і швидко переодягнутися в теплий зручний одяг.
- Слід обов’язково запастися гарячим чаєм, він допоможе вам зігрітися і повернутися до комфортного стану.
А ще варто пам’ятати, що в нинішніх реаліях коронавірусної пандемії дуже важливим залишається дотримання всіх протиепідемічних заходів. Зокрема, намагайтеся тримати дистанцію, уникайте скупчення людей.
Дуже помірковано треба поставитися до можливості водохресних купань людям, які перенести коронавірусну хворобу (неважливо коли саме). З огляду на те, що для повної постковідной реабілітації потрібен час, можливо, не варто занурюватися в купіль на нинішні свята, а зробити це через рік.
Щоб не нашкодити своєму організму, при наявності найменших сумнівів у стані здоров’я буде правильним обговорити доцільність участі в екстремальному купанні з вашим лікарем і тим самим виключити можливі ризики.
Маріанна УШАКОВА, лікар-терапевт КНП «Міська поліклініка №8» ХМР