Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Профілактика наркотичної залежності серед підлітків
Шановні батьки! Наркоманія — одна з найболючіших проблем сучасності.
За цим явищем стоять нехтування моральними принципами, відсутність мотивації у будь-якій діяльності, крім отримання «кайфу», зростання злочинності, поширення серйозних захворювань, зокрема венеричних, висока вірогідність травматизму та суїцидів, смерть від передозування тощо.
Під загрозою бути втягнутими в небезпечну залежність опиняються найменш захищені групи населення: діти та підлітки, які, в силу свого віку, недостатньо обізнані про потенційно смертельну небезпеку наркотиків та дуже легко піддаються впливу.
Ситуацію погіршує й легкість, з якою можна придбати наркотичні засоби в сучасному світі. Наркодилери для налагодження контактів, реклами та продажу наркотиків використовують чат-боти та інтернет-сайти. Крім того, використовуючи систему «закладок», максимально спрощується процес доставки заборонених речовин до покупця.
Молоді люди, які дуже швидко стають залежними від нових видів наркотиків, можуть втягувати в своє коло наркоманів друзів та знайомих, тим самим поповнюючи «армію» споживачів.
Молоді люди, які дуже швидко стають залежними від нових видів наркотиків, можуть втягувати в своє коло наркоманів друзів та знайомих, тим самим поповнюючи «армію» споживачів.
Що робити батькам, щоб їхня дитина не стала наркоманом?
- створіть у своїй родині атмосферу любові, довіри і безпеки;
- виробіть ясні та справедливі правила спільного життя, виконуйте обіцянки, цікавтеся турботами дитини, його внутрішнім світом;
- поговоріть з Вашою дитиною на тему наркоманії, щоб зрозуміти наскільки вона обізнана, чи розуміє наслідки та небезпеку від вживання наркотичних речовин;
- розвивайте в дитині навички самостійного прийому рішень, ініціативу, власний погляд на те, що відбувається;
- вчіть підлітка справлятися з труднощами і невдачами;
- вчіть дитину бачити і розуміти красу навколишнього світу, отримувати задоволення в повсякденному житті (від природи, хорошої книги, фізичної активності, спілкування з цікавими людьми тощо.)
Формуйте та зміцнюйте в дитині адекватну самооцінку, позитивні життєві цілі, установки і навички, в цьому випадку вона зможе самостійно вирішити ніколи не торкатися до наркотиків.
Джерело: КЗОЗ «Харківський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики»
26 червня 2023 року – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом. Матеріал КЗОЗ «Харківський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики»