Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Серцево-судинні захворювання. Як їм запобігти?
Чи знали ви, що серцево-судинні захворювання (далі – ССЗ) – результат способу життя? Тож якщо припинити курити й вживати алкоголь, здорово харчуватися та бути фізично активним, то в 50 років можна почуватися на 35! Що потрібно робити, аби запобігти хворобам серця?
Відмовитися від куріння
Кожна 10-а смерть від ССЗ є наслідком вживанням тютюну й нікотину – адже куріння спричиняє розвиток інфаркту, інсульту й хвороби периферичних судин. Аби мати здорове серце, відмовтеся від тютюнових виробів. Бо безпечного куріння не існує.
Припинити вживання алкоголю
Не секрет, що спиртне викликає гіпертонію та збільшує ризик інсульту. Причому зашкодити може навіть одна пляшка пива – Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує: не буває безпечної дози алкоголю.
Здорово харчуватися. Головні вороги серця – це недостатнє споживання овочів та фруктів, безконтрольне вживання солі, цукру й трансжирів та переїдання. Аби запобігти розвитку ССЗ, споживайте 400 г овочів та фруктів на день, зменште кількість солі у раціоні (не більше 5 г або 1 ч. л. щодня), а також стежте за балансом білків, жирів та вуглеводів.
Приділяти увагу фізичній активності.
За даними ВООЗ, для профілактики ССЗ необхідно займатися фізичною активністю щонайменше 150 хв на тиждень. Намагайтесь щодня робити зарядку, більше ходити пішки, підійматися сходами та загалом активно проводити час. Не відкладайте здоровий спосіб життя на завтра. Адже влітку купа сезонних овочів та фруктів за доступною ціною, а гарна погода стимулює більше гуляти та рухатися
Стань на варті свого серця — обери здоров’я вже сьогодні!
Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарський проєкт Діємо для здоров‘я
Джерело: Центр громадського здоров’я України