Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
АКЛІМАТИЗАЦІЯ З ТОЧКИ ЗОРУ МЕДИКА
Яким би складним не був процес акліматизації в тих або інших кліматичних зонах, при грамотному підході та дотриманні певних рекомендацій можна значною мірою уникнути його негативних наслідків, і відпочинок, і повернення у результаті не виявиться безнадійно зіпсованим проблемами зі здоров’ям, – стверджує завідувачка неврологічним відділенням КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” Вікторія Хромова і дає ряд конкретних рекомендацій, до яких варто прислухатися.
У кожній поїздці, куди б вона не була (Європа, Америка, Туреччина, Єгипет), на 2-3-й день з’являються схожі симптоми, які нагадують стан простуди, що починається: ломота, тяжкість у голові, очах, озноб, іноді з’вляється нудота. Температури або немає, або зовсім невелика, підвищення пульсу. Багато хто грішить при цьому на простуду, та з упевненістю можу зробити висновок, що це саме акліматизація. Дуже шкода тих 2-3-х днів, коли доводиться докладати багато зусиль, щоб адекватно і позитивно сприймати оточення. Тому хочу дати декілька важливих порад:
Жаркі стани. У першу чергу охолодження і кондиціонування повітря в приміщеннях, а також правильний водно-сольовий режим – пити, повністю угамовуючи спрагу, варто лише після їди, а в решту часу лише полоскати рот. Що ж до їжі, то краще всього приймати її уранці і увечері, уникаючи найважчого денного часу. У жарких регіонах варто носити вільний і легкий одяг, а також не відмовляти собі в прохолодному душі і перервах на відпочинок. Звичайно, не буде зайвим прихопити з собою в поїздку і аптечні засоби, які можуть згодитися на новому місці.
Гірська місцевість. Для того, щоб гірська акліматизація пройшла без серйозних проблем, варто дотримуватися декількох правил. По-перше, використовувати особливу тактику набору висоти, не долаючи більше 500 метрів за день і затримуючись на досягнутій висоті протягом пари днів, які, наприклад, можна різноманітити прогулянками по місцевості і гірським селам. Не варто квапитися з підйомом. Загальний раціон треба зменшити, оскільки в умовах високогір’я травлення працює гірше, і з їжі перевагу варто віддавати нежирним і кислим продуктам. Також в цьому кліматі організм вимагає велику кількість води (приблизно 4 літри в добу), і було б зайвим хоч би пару раз на день балувати його гарячою їжею. Серед фармацевтичних засобів, які можуть бути корисні при акліматизації в горах, можна назвати полівітаміни, ферменти, эубіотики і препарати, що активізують мозкову діяльність.
Холодні країни. Щоб полегшити акліматизацію варто відповідним чином організувати харчування, вживаючи калорійнішу їжу, ніж звично (на 15-25%). Не перешкодить постійне вживання аскорбінової кислоти та інших вітамінів. Звичайно, окремо варто потурбуватися про теплий одяг, що не продувається. Алкоголем же в холодному кліматі балуватися не рекомендується – тут він тільки заважає акліматизації.
Повернувшись додому, більше відпочивайте, правильно харчуйтеся і, звичайно, прагніть більше бувати на свіжому повітрі.