Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Загартовуйтеся на здоров’я!
Водохресні купання стають дедалі популярнішими, багато хто прагне долучитися до цього давнього обряду, що приносить духовне очищення і заряджає організм здоров’ям. Про те, що треба знати і враховувати, готуючись до водних процедур, які нас гартують, інформує медична сестра КЗОЗ «Харківська міська поліклініка №8» Лідія Бабічева.
Загартовування – процес різкого, але не тривалого перепаду температури для організму людини з подальшим поверненням до середи з природною температурою. Коли людина заходить у холодну воду, поверхневі капіляри шкіри звужуються, щоб організм не втрачав тепла. Замість них кров переповнює серце, печінку, легені тощо. В них поліпшується обмін речовин, вони насичуються киснем і очищаються.
Після крижаної ванни на 30-40 секунд температура тіла піднімається до 40,3 градуса. А більшості шкідливих мікробів для смерті досить вже 39. До того ж відбувається потужний викид адреналіну – люди кидають пити, курити, вживати наркотики. У діабетиків в 1,5 рази знижується цукор. Поліпшується стан при гіпертонії.
Як почати загартовування
Багато хто задається питанням, з чого почати загартовування. Досвідчені лікарі-імунологи радять виконати попередню підготовку до різкої зміни температур. Для цього людині необхідно:
- приймати контрастний душ;
- ненадовго виходити на морозне повітря в легкому одязі;
- здійснювати процедури обливання холодною водою.
В процесі зимових купань важливо відмовитися від зігрівання шляхом прийому алкогольних напоїв. Щоб відновити нормальну температуру тіла, слід використовувати розтирання рушником, теплий одяг і гарячий чай. Корисно здійснювати фізичні вправи, що підвищують тонус м’язів і відновлюють процеси кровообігу.
Щоб уникнути переохолодження та захворювання на вірусні інфекції, занурення в холодну воду не слід здійснювати частіше 3-х разів на тиждень. Такої кількості процедур достатньо, щоб домогтися екстреної мобілізації власних ресурсів без шкідливих наслідків для організму.
Як занурюватися в ополонку Як правильно входити в воду взимку? Спочатку необхідно розігріти тіло і розім’яти м’язовий каркас. Людина може виконати нескладний тренувальний комплекс, зайнятися бігом або присіданням.
В ополонку з крижаною водою не слід йти відразу після лазні. Необхідно почекати природного охолодження шкірних покривів. Категорично забороняється займатися загартовуванням після вживання спиртовмісних напоїв будь-якого рівня міцності.
Якщо людина пірнає вперше, їй не можна перебувати у воді довше декількох секунд. В іншому випадку можуть виникати небезпечні для життя дихальні спазми. Після виходу з води слід насухо витертися теплим і сухим рушником, а потім приступити до розтирання кінцівок і живота, попереку і грудях (інтенсивні погладжування виконуються за годинниковою стрілкою). Така техніка зігрівання дозволяє розширити судини і активізувати процеси кровопостачання. Людина відчуває, як тремтіння в тілі поступово відступає і відновлюється нормальна терморегуляція.
Швидке охолодження організму, що наступає в результаті занурення в крижаній водойму, призводить до таких оздоровлюючих ефектів як:
- активізація потужної імунного захисту;
- підвищення пружності та еластичності кровоносних судин;
- зростання стійкості до несприятливих умов зовнішнього середовища;
- насичення організму киснем;
- профілактика раку і доброякісних клітинних утворень;
- прискорення обмінних процесів;
- підвищення м’язового тонусу і поліпшення стану шкіряних покривів;
- запобігання цукрового діабету, туберкульозу та радикуліту;
- збільшення фізичної витривалості і стійкості до стресу.
Локальне загартовування дихальних шляхів і дуже короткострокове загартовування всього організму, методом різкого перепаду температури (обливання холодною водою, обтирання снігом) корисно, тому що за короткий час витрачається незначна кількість амінокислот, більше шкоди принесе в холодну пору року незачинена на ніч кватирка.
Загартовуйтеся на здоров’я!