Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
Як пережити спекотні дні без шкоди здоров’ю
В Україну повернулася екстремальна спека, а це означає, що ризиків для здоров’я побільшає. Найчастіше потерпають від високих температур малюки до двох років, люди старші за 65 років, а також ті, хто має хронічні захворювання або психічні розлади.
Якщо ваші близькі належать до груп ризику, поцікавтеся, чи п’ють вони достатньо води, чи потрібна їм допомога. Залишайтеся на зв’язку з тими, хто може бути під ризиком погіршення здоров’я внаслідок спеки, частіше цікавтеся їхнім самопочуттям.
Як запобігти погіршенню стану здоров’я?
- Уникайте перебування на вулиці у найспекотніші години (з 10 до 18).
- Проте, якщо це неможливо, ховайтеся від прямих сонячних променів. На відкриті ділянки шкіри наносьте (і регулярно поновлюйте) сонцезахисний крем. Одягайте капелюх і легкий вільний одяг.
- Якомога більше часу намагайтеся перебувати в приміщенні з кондиціонером.
- Оптимальна температура в кімнаті має бути на 5-6 градусів нижчою за зовнішню. Варто знижувати її поступово – щоразу на кілька градусів.
- Пийте багато рідини, навіть якщо ви не відчуваєте спраги.
- Найкраще обирати чисту воду – натомість уникати напоїв, що містять кофеїн. Пам’ятайте, що рідину, яку ви втрачаєте з потом, необхідно поповнювати, щоб уникнути зневоднення. Намагайтеся робити кілька ковтків води кожні 15-20 хвилин.
- Охолоджуйте шкіру.
- За можливості частіше приймайте душ. Допомогти тілу трохи охолонути також можна, якщо умити обличчя прохолодною водою або занурити в неї руки й ноги.
- Обережно плануйте спортивні активності.
- Якщо можете, обмежте фізичну активність або перенесіть її на більш прохолодну частину дня. Обов’язково пийте багато води, робіть більше перерв, ніж зазвичай, щоб не створювати додаткового стресу для організму.
- Їжте легку збалансовану їжу
- Коли спекотно, краще дотримуватися легкого, збалансованого харчування. Продукти з високим вмістом води, такі як полуниця, огірок, селера, кавун та листя салату допоможуть вам відновлювати рідину в організмі.
- Відмовтеся від алкоголю.Алкоголь впливає на кровообіг, спричиняє зневоднення, що може сильно зашкодити вашому організму, який і так з усіх сил намагається впоратися зі спекою. Крім того, вживання алкоголю погіршує сон.
- Ніколи не залишайте дітей або домашніх тварин в машині.
У дуже спекотні дні варто бути уважними до свого здоров’я та стану людей навколо. Якщо вам або комусь із тих, хто поряд із вами, раптом стало зле – не зволікайте, звертайтеся по медичну допомогу.