Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
АНАТОМІЯ ХВОРОБИ : ХАЛЯЗІОН
Халязіон – доброякісне утворення повік, що виникає в результаті хронічного проліферативного запалення мейбомієвої залози (залози хряща повік), є щільним утворенням округлої форми в області краю повіка.
Якщо у вас вже неодноразово були халязіони, блефарити, є проблеми з шлунково-кишковим трактом, то можуть бути рекомендована гігієнічна обробка і масаж повік, які зменшують закупорку проток мейбомієвих залоз, а відтак і знижують ризик утворення халязіона.
При халязіоні, що тільки що утворився, можуть бути ефективні теплі компреси на повіку або УВЧ-терапія – під впливом температури у поєднанні з пальцьовим масажем проток закупореної залози розширюється, вміст виходить, капсула спадає. Не можна прогрівати халязіон з ознаками запалення – це може викликати поширення гнійного процесу на навколишні тканини з розвитком абсцесу і флегмони повіка.
Халязіони невеликих розмірів часто розсмоктуються самостійно протягом 2-3 тижнів.
Хірургічне видалення – найефективніший спосіб лікування. Операція нескладна, триває 10-15 хвилин під місцевим знеболенням. Залежно від локалізації халязіона проводять розріз шкіри або кон’юнктиви і січуть халязіон з капсулою. Якщо розріз вироблений з боку кон’юнктиви, ніяких швів не потрбується. Якщо оперують з боку шкіри, накладають 1-2 шви.
Після операції на око накладається туга пов’язка. На 5-7 днів призначаються протизапальні краплі та мазь.
Якщо халязіон часто виникає на одному і тому ж місці, слід виключити вірогідність злоякісного новоутворення – аденокарціноми мейбомієвої залози. При підозрі на рак необхідно обов’язково провести морфологічне дослідження хірургічно видаленого халязіона (гістологію).
Пам’ятайте, чим пізніше Ви звернетеся до офтальмолога, тим більше вірогідність хірургічного втручання. Залежно від давності халязіона лікар порекомендує потрібне лікування.
У КЗОЗ “Харківська міська поліклініка №8” операції по видаленню халязіона проводяться висококваліфікованим фахівцем. За додатковою інформацією звертатися по тел. 725-11-45.
Наталія Гаркуша, завідуюча офтальмологічним відділенням поліклініки №8