Структурні підрозділи
- ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМСД) ПОЛІКЛІНІКИ
- Амбулаторія №1 ЦПМСД
- Амбулаторія №2 ЦПМСД
- КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПОЛІКЛІНІКИ
- Жіноча консультація
- Хірургічне відділення
- Неврологічне відділення
- Відділення відновного лікування
- Денний стаціонар
- Відділення мобільної паліативної медичної допомоги
- Рентген-діагностичне відділення
- Клініко-діагностична лабораторія
З квітня 2023 року запроваджується електронний рецепт на всі рецептурні препарати
За повідомленням МОЗ України з квітня 2023 року відпуск всіх рецептурних ліків почне здійснюватися за електронним рецептом. Електронний рецепт пошириться на всі готові лікарські засоби, що містяться в Державному реєстрі лікарських засобів та підлягають відпуску за рецептом лікаря. Детальніше про новацію – у цій підбірці матеріалів.
Виписати е-рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП. Для цього закладу не потрібно мати договір з НСЗУ.
Такий е-рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем, однак пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ.
- З квітня посилюється контроль за відпуском рецептурних ліків у аптеках. Для цього відпуск таких ліків почне здійснюватися, зокрема, і за електронним рецептом.
- Це вже третій етап у рамках запровадження електронного рецепта на рецептурні лікарські засоби в Україні. Попередньо в серпні 2022 було запущено е-рецепт на антибіотики, а з листопада 2022 електронний рецепт поширився на наркотичні (психотропні) ліки. Це долучення України до світових стандартів охорони здоровʼя.
- Рішення буде впроваджуватися поступово з можливістю використання лікарями паперових рецептурних бланків. Так, для своєї зручності саме пацієнт зможе обрати, за яким рецептом він бажає придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим. Так пацієнт зможе отримати рецепт на ліки у будь-якого лікаря та погасити його у будь-якій аптеці у зручний для нього спосіб.
- Електронний рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря.
- При цьому МОЗ не змінює та не розширює перелік рецептурних ліків. Всі ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде отримати зокрема і за електронним рецептом.
- Відпуск цих ліків завжди мав здійснюватися за призначенням лікаря, ця вимога не є новою, з квітня лише додається зручний цифровий інструмент – електронний рецепт.
- Вживання таких рецептурних ліків без призначення та нагляду лікаря може мати серйозні наслідки – ускладнити перебіг хвороби та навіть привести до незворотних процесів.
- Саме тому призначення рецептурних ліків – справа лікаря. Це клінічний процес, який базується на багатьох медичних факторах та потребує професійної оцінки стану здоровʼя.
- Щоб отримати електронний рецепт необхідно обовʼязково звернутися до лікаря. Виписати е-рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП.
- Якщо ви через війну тимчасово були вимушені змінити місце свого проживання, отримати рецепт можна у будь-якого лікаря в закладі, який доступний для вас за місцем перебування. Для цього також не потрібно укладати декларацію з сімейним лікарем.
- У разі тривалого лікування хронічних захворювань, за потреби продовжити лікування чи профілактику, повторний електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати, звернувшись до лікаря дистанційно. Для цього в системі має бути зафіксоване перше призначення лікарем.
- На період дії воєнного стану буде діяти виключення на придбання рецептурних ліків без рецепта лікаря в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення активних воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). У такому випадку відпуск ліків може здійснюватися без рецепта лікаря (крім наркотичних (психотропних) лікарських засобів та отруйних, сильнодіючих лікарських засобів). При цьому фармацевт має обовʼязково надати роз’яснення щодо застосування ліків згідно з інструкцією.
ОЗНАЙОМИТИСЯ З НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНИМИ ПИТАННЯМИ ЩОДО ВІДПУСКУ РЕЦЕПТУРНИХ ЛІКІВ ЗА ЕЛЕТРОННИМ РЕЦЕПТОМ
ІНШІ МАТЕРІАЛИ:
Що необхідно знати пацієнтам про ліки
Чому на деякі ліки потрібен рецепт
Поширені міфи про прийом антибіотиків
Шкідливі звички чим загрожує самолікування
Поради щодо ефективного лікування
5 ні при вживанні лікарських засобів
Джерело – МОЗ України